Naga MarketshackerMającą swą siedzibę w Singapurze, giełda kryptowalut DragonEx oświadczyła, iż została zaatakowana przez hakerów. Nie ujawnia jednak jaka kwota / kryptowaluty zostały przejęte przez hakerów.

O zdarzeniu giełda DragonEx poinformowała na oficjalnym kanale w aplikacji Telegram, w poniedziałek, 25 marca br. Atak hakerów miał natomiast miejsce dzień wcześniej, w niedzielę, kiedy to fundusze w postaci kryptowalut należących do użytkowników giełdy “zostały przetransferowane i skradzione”. Wartość straconych aktywów nie została podana.

Po odkryciu naruszenia bezpieczeństwa w niedzielę, giełda DragonEx przeszła w tryb offline. Pierwsze informacja napływające z giełdy mówiły o aktualizacji systemów. Następnie pojawił się komunikat, iż “trwa konserwacja systemu”. Ujawnienie faktów dotyczących ataku miało miejsce dopiero wczoraj.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Giełda będzie zabiegać o odzyskanie aktywów

„Część aktywów została odzyskana, a my zrobimy co w naszej mocy, aby odzyskać resztę skradzionych aktywów” – czytamy w poniedziałkowym oświadczeniu DragonEx na Telegramie:

Informacja z giełdy DragonEx opublikowana na Telegramie
Informacja z giełdy DragonEx opublikowana na Telegramie

Z przekazanych informacji wynika, że giełda poinformowała o ataku wymiar sprawiedliwości, a także odpowiednie organy w Estonii, Tajlandii, Singapurze i Hong Kongu. DragonEx zobowiązała się do pomocy policji w prowadzeniu dochodzenia, ma także wziąć pełną odpowiedzialność za straty poniesione przez użytkowników.

Skradzione fundusze na 20 portfelach

Administrator konta na Telegramie giełdy DragonEx udostępnił adresy 20 portfeli kryptowalutowych, do których najwyraźniej przeniesiono skradzione fundusze. Na liście skradzionych aktywów znalazło się pięć największych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej: Bitcoin (BTC), Eter (ETH), XRP, Litecoin (LTC) i EOS, a także Tether (USDT), dla których podano sześć adresów docelowych.

Zobacz również: Kolejnym katalizatorem do wzrostów BTC będą…banki centralne

„Gorąco domagamy się pomocy od wszystkich naszych partnerów i innych firm z branży, prosimy o pomoc w zbadaniu i prześledzeniu aktywów, zamrożeniu ich i zatrzymaniu przepływu aktywów” – powiedziała giełda. Administrator dodał, że skradzione aktywa przeniesione przez hakerów na giełdy Huobi i gate.io zostały już zablokowane.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here