Naga Markets

Singapurska firma rządowa Temasek straciła 275 mln dol. na inwestycjach w FTXSingapurska firma rządowa Temasek spisała pełną wartość swojej inwestycji o wartości 275 mln dolarów w upadłą giełdę kryptowalut FTX. Temasek Holdings wydał oświadczenie dotyczące swoich inwestycji w FTX w czwartek.

Inwestycje firmy Temasek w FTX są obecnie warte 0 dolarów

Temasek to globalna firma inwestycyjna z siedzibą w Singapurze z portfelem wycenianym na 403 miliardy dolarów singapurskich (294 miliardy dolarów). Temasek został utworzony w celu posiadania i zarzadzania aktywami należącymi wcześniej do rządu Singapuru. Rząd jest jedynym udziałowcem kapitałowym firmy.

Zaraz po upadku giełdy FTX firma opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała, że zainwestowała 210 mln dol. za mniejszościowy udział w wysokości ok. 1% w FTX International, a także 65 mln dol. za mniejszościowy udział w wysokości ok. 1,5% w FTX US w ramach 2 rund finansowania od października 2021 r. do stycznia 2022 r. Koszt całej inwestycji w FTX wynosił 0,09% całkowitej wartości portfela netto wynoszącej 403 miliardy dol. singapurskich na dzień 31 marca 2022 r.

Nasza wiara w działania, osąd i przywództwo Sama Bankmana-Frieda … wydaje się być źle ulokowana. Pojawiły się błędne opinie, że nasza inwestycja w FTX jest inwestycją w kryptowaluty. Aby wyjaśnić, obecnie nie mamy bezpośredniej ekspozycji w cyfrowe aktywa – podkreśliła firma.

Temasek w swoim wyjaśnieniu dodał, że podobnie jak w przypadku wszystkich pozostałych inwestycji, przeprowadził obszerny proces due dilligence na FTX, który trwał około 8 miesięcy od lutego do października 2021 r.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Od tego czasu pojawiły się raporty, że aktywa klientów były źle zarządzane i niewłaściwie wykorzystywane w FTX. Jeśli te stwierdzenia są prawdziwe, to jest to równoznaczne z poważnym wykroczeniem lub oszustwem w FTX. Wszystko to jest obecnie badane przez organy regulacyjne – kontynuowała singapurska spółka.

XTB

W związku z sytuacją finansową FTX, Temasek zdecydował się odpisać pełną inwestycję w FTX, niezależnie od wyniku złożenia wniosku o ochronę przed upadłością giełdy kryptowalutowej.

Zawsze istnieją nieodłączne ryzyka podczas inwestowania, pozbywamy się lub utrzymujemy nasze aktywa gdziekolwiek działamy. Podczas gdy ten odpis naszej inwestycji w FTX nie będzie miał znaczącego wpływu na nasze ogólne wyniki, traktujemy wszelkie straty inwestycyjne poważnie i będą z tego wyciągnięte odpowiednie wnioski – zakończyła firma w swoim oświadczeniu.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułUpadek FTX sprawi, że mniejsze kryptowaluty znikną z giełd, uważa COE Crypto.com
Następny artykułAdshares – Czyli reklamy na blockchainie
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here