Naga MarketsLupa powiększająca skierowana na logo giełdy kryptowalut CoinbaseGovernment Investment Corporation (GIC) – fundusz inwestycyjny Singapuru rzekomo pomógł zebrać 300 milionów dolarów jednej z największych giełd kryptowalut na świecie, Coinbase. Informacje te ujawnił Bloomberg, powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.

GIC zarządza rezerwami zagranicznymi Singapuru. Według oficjalnej strony internetowej, fundusz posiada ponad 40 mld dolarów aktywów w ponad 40 krajach na całym świecie. Inwestycja w Coinbase nie byłaby pierwszą jeśli chodzi o sektor kryptowalut. Wcześniej bowiem, GIC pomógł giełdzie Bitmain.

300 milionów dolarów na adopcję kryptowalut

O zakończeniu zbiórki funduszy w wysokości 300 milionów dolarów, giełda kryptowalut Coinbase poinformowała 30 października 2018 roku. Dodatkowe środki inwestycyjne miały zostać przeznaczone na adopcję oraz wzrost popularności kryptowalut.

W oświadczeniu na blogu Coinbase, mogliśmy wtedy przeczytać:
“W Coinbase wierzymy, że kryptowaluty i technologie które je zasilają, stanowią przełom w informatyce mogący zmienić zarówno Internet jak i globalny system finansowy na lepsze. Widzimy ogromną szansę w blockchain, pozwalającą zbudować kolejny przełomowy etap globalnej sieci (często nazwyany Web 3.0), która odda kontrole w ręce konsumentów, uwalniając nową erę innowacji i oferując dostęp do możliwości ekonomicznych większej liczbie ludzi na całym świecie.”

Rundzie finansowania akcji serii E przewodził Tiger Global Management, a wśród inwestorów wymieniało się m.in. Combinator Continuity, Wellington Management, Andreessen Horowitz i Polychain. Jednak na liście nie znajdował się GIC, stąd spore zaskoczenie tą informacją.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rynek niedźwiedzia niestraszny Coinbase

Na rynku kryptowalut w zeszłym roku panowała bessa. Marazm nie odstraszył jednak inwestorów.

Zobacz również: Szczyt przywódców USA i Korei Północnej bez porozumienia

Szacunkowy przychód Coinbase za zeszły rok może wynieść nawet 1,3 mld dolarów. Co istotne, dochody giełdy pochodzą w dużej mierze z prowizji od transakcji na platformie giełdy oraz z własnego portfela krypto-aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here