Naga MarketsSingapur może być jednym z pierwszych krajów na świecie, który w pełni zaadoptuje  bitcoina. Tak twierdzi jeden z komentatorów rynku Anthony Pompliano.

Mówiąc w programie Squawk Box CNBC 30 lipca, Anthony Pompliano, współzałożyciel Morgan Creek Digital, powiedział, że proaktywne stanowisko Singapuru w kwestii regulacji może sprawić, że reszta świata będzie się ścigać, aby nadrobić zaległości względem tego azjatyckiego kraju.

Debata, w której uczestniczyła również główna strateg CoinShares, Meltem Demirors, została wyemitowana tego samego dnia, kiedy politycy amerykańscy przeprowadzali jeszcze przesłuchania dot. LibraCoin.

Singapur a rynek blockchaina

Pompliano wskazał, że Singapur to kraj, gdzie blockchain i kryptowaluty są postrzegane jako szanse dla gospodarki, a nie – jak uważają kongresmeni z USA – zagrożenia. Singapur pozostaje jedną z najbardziej rozwiniętych jurysdykcji dla firm kryptograficznych na całym świecie.

Władze starają się zapewnić innowacyjnym firmom więcej możliwości do działania na wczesnym etapie. Państwo wręcz wspiera wdrożenia typu blockchain. W kraju działa np. Ubin, wspólny projekt singapurskiego banku centralnego i przedstawicieli branży, który koncentruje się na płatnościach i rozliczaniu papierów wartościowych przy użyciu tzw. technologii rozproszonej księgi głównej (DLT).

Natomiast Demirors była mniej optymistyczna co do perspektyw regulacji w USA. Zauważyła, że brak pośredników w kwestii kryptowalut jest ogromnym ryzykiem w oczach urzędników.

„Stany Zjednoczone mówią, że możesz mieć bitcoin tak długo, jak grasz według naszych zasad”

– odparowała.

Bitcoin a rządy

W obecnym klimacie regulacyjnym rządy na całym świecie podchodzą do kryptowalut w różny sposób. Japonia od ponad 2 lat uznaje BTC za pełnoprawny środek płatniczy i buduje rejestr giełd kryptowalut.

Z kolei na drugim biegunie są Indie, które ponoć planują wprowadzenie zakazu dot. kryptowalut. Podobno politycy myślą nawet o karze 10 lat więzienia dla osób, które obracałyby cyfrowymi walutami. Z tymi obostrzeniami chce walczyć Nasscom, indyjskie stowarzyszenie branżowe technologii informatycznych i oprogramowania komputerowego.

Powinniśmy dążyć do stworzenia ram regulacyjnych, które będą stale monitorować i zapobiegać nielegalnym działaniom”

– dodają eksperci organizacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here