Naga MarketsSimteract debiutuje na NewConnect. Akcje na otwarciu zyskiwały 5,5%Simteract, deweloper gier na PC i konsole nowej generacji zadebiutował jako 4. spółka na rynku NewConnect w 2021 roku. 42. reprezentant sektora gier zyskał uznanie inwestorów, a akcje na otwarciu wyceniono na 27,1 zł – o 5,5% wyżej od ceny odniesienia, która wynosiła 25,7 zł.

  • Spółka ta tworzy przede wszystkim symulatory wysokiej jakości, do czego wykorzystuje swoje doświadczenie zbieranie jeszcze w trakcie realizacji projektów symulatorów treningowych
  • Obecnie firma planuje skupić się wyłącznie na produkcji gamingowej, jednak zdobyte know-how i technologia mają przyczynić się do końcowego sukcesu
  • Spółka pracuje obecnie nad dwoma projektami – produkcją pod roboczym tytułem “Projekt #1” oraz symulatorem kierowcy firmy transportowej “Carpool Simulator”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Simteract już na NewConnect. Spółka zadebiutowała na giełdzie

Cieszymy się, że akcje Simteract wzbudziły zainteresowanie akcjonariuszy już na pierwszej sesji. Wierzymy, że te walory będą zyskiwać na wartości w najbliższych latach, dzięki projektom tworzonym przez nasz zespół – Projekt #1 i Carpool Simulator – oraz dołożymy wszelkich starań, aby obecni oraz przyszli akcjonariusze zawsze widzieli w Simteract atrakcyjną inwestycję – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes

Działalność spółki ukierunkowana jest obecnie na rozwój dwóch gier – Projekt #1 i Carpool Simulator, ale deweloper pracuje także nad kolejnym konceptem. Ponadto, Simteract tworzy technologię automatycznego generowania tras kolejowych, współfinansowaną z grantu NCBR. Najbliżej ukończenia jest Projekt #1, który powstaje przy udziale wydawcy Nacon, spółki należącej do grupy Bigben Interactive. Gra wykorzystuje autorskie rozwiązania Simteract wykorzystywane w symulatorach treningowych – Traffic AI, City Generator i Road Tool.

Akcje Simteract w górę o ponad 5% na otwarciu, w tym momencie zyskują 24%

Wszystkie nasze projekty cechuje ogromny potencjał, który wynika zarówno z innowacyjności naszych oryginalnych technologii, jak i z globalnej popularności gatunku symulatorów. Liczymy, że pierwszy z nich, Projekt #1, ukaże się na rynku jeszcze w tym roku, ale dokładna data premiery będzie zależała od wydawcy – Nacon – opowiada prezes Simteract.

Drugim projektem tworzonym przez Simteract jest Carpool Simulator, którego premiera na komputerach osobistych oraz konsolach najnowszej generacji zaplanowana jest na 2022.

W Carpool Simulator stawiamy przede wszystkim na zaawansowany realizm symulacji kierowania pojazdem i unikalną jakość świata gry. W produkcji, podobnie jak w przypadku Projekt #1, zostaną wykorzystane komponenty Traffic AI, CGS (City Games Simulation) oraz City Generator – opowiada Jaśkiewicz.

Prezes Simteract jeszcze przed debiutem był gościem Comparic24.tv. Zapis rozmowy dostępny jest poniżej:

Ponadto, w IV kw. 2020 r. Simteract rozpoczął realizację projektu „Technologia generowania realistycznych wizualizacji tras kolejowych na potrzeby profesjonalnych symulatorów szkoleniowych”, który został wsparty w wysokości 3,18 mln zł w ramach konkursu Szybka Ścieżka realizowanego przez NCBR. Celem projektu jest opracowanie unikalnej w skali świata technologii proceduralnego generowania wizualizacji tras kolejowych. Spółka planuje wykorzystanie tej technologii do oprogramowania szkoleniowego, jak również do tworzenia własnych gier wideo w przyszłości. Realizacja projektu będzie trwała do końca sierpnia 2022.

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs ropy wti | dax giełda | notowania ropy forex | sp 500 notowania | dolar notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here