Naga Markets


Logo simplePolski producent rozwiązań informatycznych – Simple SA opublikował dziś raport, w którym odnotowuje 0,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. W analogicznym okresie zeszłego roku spółka raportowała 0,35 mln zł straty netto.


W opublikowanym dziś raporcie czytamy, że zysk operacyjny spółki wyniósł 0,65 mln zł wobec 0,19 mln zł zysku rok wcześniej, natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 9,63 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 11,22 mln zł rok wcześniej.

W komunikacie grupy czytamy również o skupieniu spółki na realizacji projektów pozyskanych w bieżącym roku oraz pozyskaniu nowych kontraktów, w szczególności w wyniku postępowań finansowanych ze środków unijnych w ramach programu operacyjnego POWER, dedykowanego dla uczelni wyższych jak również projektów dla służby zdrowia.

Spółka pisze dalej: “Bardzo dobra realizacja podpisanych umów wpłynęła na znaczący wzrost zysków generowanych przez spółki grupy, co przedstawione zostało w prezentowanych poniżej wynikach. Poprawa wartości najbardziej kluczowych dla grupy pozycji poniższego zestawienia, stanowi dowód na wciąż poprawiającą się kondycję finansową grupy oraz efektywną realizację przyjętych celów i strategii“.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Warto dodać, że w pierwszych trzech kwartałach spółka miała 0,88 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 0,21 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 29,8 mln zł w porównaniu z 29,04 mln zł rok wcześniej.

Sytuacja na spółce

Aktualnie na wykresie dziennym widać, jak spółka reaguje na wsparcie z przedziału cenowego 5,6 zł – 6,0 zł za akcję – docierając w bliskie okolice strefy oporowej na cenie 7,5 zł – 7,65 zł za akcję. Jeśli wykres pokona ostatni widoczny na zamieszczonym wykresie opór – wówczas droga do poziomu 10 zł za akcję będzie otwarta. Przedtem jednak oczekuje się chwilowej konsolidacji wykresu na obecnych poziomach.

wykres Simple D1 16.11.2018
Simple D1 16.11.2018


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here