Logo SimpleWarszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – Simple odnotowało 3,16 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I półroczu 2021 r. wobec 1,78 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 2,79 mln zł wobec 1,89 mln zł zysku rok wcześniej. Strata EBITDA wyniosła 1,27 mln zł wobec 3,9 mln zł zysku rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 23,12 mln zł w I poł. 2021 r. wobec 20,51 mln zł rok wcześniej.

I półrocze 2021 roku było dla grupy kapitałowej Simple okresem bardzo dynamicznym, który zapoczątkował nową historię spółki. W marcu br. emitent, jako pierwsza spółka informatyczna w Polsce dołączył do liczącej przeszło 100 podmiotów Grupy TSS Europe, stanowiącej część kanadyjskiego koncernu Constellation Software, podano.

W raportowanym okresie grupa prowadziła działalność operacyjną w niezmienionym w stosunku okresu porównawczego zakresie, osiągając wyższe w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody ze sprzedaży o 13% oraz zysk brutto na sprzedaży wyższy o 14%, wskazano również.

„Ujemne odchylenie wyników na poziomie EBITDA, EBIT oraz zysku/straty netto jest w głównej mierze determinowane wyższymi o 3 mln zł kosztami ogólnego zarządu, na które miało decydujący wpływ […] zdarzenie jednorazowe polegające na ujęciu w okresie sprawozdawczym kosztów pozyskania inwestora strategicznego w kwocie 2 977 tys. zł” – czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I półroczu 2021 r. wyniosła 2,22 mln zł wobec 1,99 mln zł zysku rok wcześniej.

Simple jest producentem własnego oprogramowania i działa na rynku wdrożeń systemów ERP i projektów IT. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

invest

(ISBnews)Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here