Naga Markets

Simple Day podała nowe terminy trwającego IPO! Zapisy ruszą już 9 grudniaSimple Day S.A. poinformowała o zmianie terminów trwającej oferty publicznej, w ramach której oferowanych jest do 625.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, przedłużony został czas na składanie deklaracji w procesie budowy księgi popytu. Zapisy na akcje będę przyjmowane od 9 do 16 grudnia br.

Simple Day: w ramach IPO inwestorzy mają możliwość objęcia od 312.500 do 625.000 akcji serii B

Maksymalna cena akcji została ustalona na 16 zł za każdą akcję, Cena emisyjna zostanie ogłoszona 8 grudnia. Przydział akcji planowany jest na 17 grudnia. Środki pozyskane z IPO zostaną przeznaczone na zwiększenie rozpoznawalności marki Twój Cel To, rozbudowę portfolio produktów Simple Day oraz ekspansję na rynki zagraniczne w krajach UE. Oferta publiczna poprzedza planowany na I połowie 2022 roku debiut Simple Day S.A. na rynku NewConnect.Zgodnie z prognozami zawartymi w Memorandum, Spółka planuje osiągnięcie blisko 7 mln zł zysku netto w 2021 r.– Od dwóch tygodni trwa oferta publiczna akcji Simple Day, prowadzona przez Dom Maklerski INC. Podczas trwającego  procesu budowy Księgi Popytu obserwujemy duże zainteresowanie akcjami naszej spółki . W tym czasie odbywamy wiele interesujących spotkań i zdobywamy wartościowy feedback ze strony inwestorów. Zapisy na akcje Simple Day pierwotnie miały ruszyć już 2 grudnia, jednak z uwagi na intensywny okres na rynku– spowodowany m.in. okresem wynikowym, innymi równocześnie trwającymi IPO i prośbami jakie otrzymaliśmy od inwestorów– zdecydowaliśmy się wydłużyć roadshow, by tym samym dać więcej czasu na analizę i umożliwić kontakt z nami wszystkim zainteresowanym.Tym samym, zapisy ruszą 9grudnia i potrwają do 16 grudnia– mówi Michał Karewicz, prezes zarządu Simple Day S.A.

IPO poprzedza plany Simple Day związane z wejściem na rynek NewConnect. Debiut planujemy w I połowie 2022, a pierwsze czynności z tym związane powinniśmy rozpocząć już w niedługim czasie po zakończeniu oferty publicznej – dodaje prezes.

W ramach IPO inwestorzy mają możliwość objęcia od 312.500 do 625.000 akcji serii B Simple Day S.A., co stanowiłoby 9,43% udziału we wszystkich akcjach Spółki po ofercie. Maksymalna cena emisyjna za jedną akcję została ustalona na 16 zł, co implikuje wycenę pre-money Simple Day S.A. na 96 mln zł. Szczegółowe informacje o Spółce, jak i zasady składania zapisów, można znaleźć na stronie internetowej www.dminc.pl oraz https://simpleday.pl/

Pozyskanie założonych 10 mln zł pozwoli nam na realizację celów przedstawionych w Memorandum Informacyjnym. Środki przeznaczymy przede wszystkim na zwiększenie rozpoznawalności marki Twój Cel To, rozbudowę linii produktowejSimple Day orazrealizację założeń związanych z ekspansją naszych produktów na rynki europejskie– mówi prezes zarządu Simple Day.

Simple Day to właściciel marki Twój Cel To oferującej szeroki wachlarz suplementów diety.Misją marki jest wyjście naprzeciw potrzebom osób, które troszczą się o zdrowie i dobre samopoczucie.

Posiadamy bardzo przemyślaną ofertę produktową, która spełnia potrzeby naszych klientów oraz charakteryzuje się wysoką jakością oferowanych produktów. Koncepcje produktów powstają w naszym autorskim dziale badawczo – rozwojowym– mówi Michał Karewicz.

Simple Day rozwija również swoją drugą markę – 4TheBest, która skierowana jest do graczy. W jej ramach oferowane są suplementy przeznaczone zarówno dla amatorów jak i zawodowych przedstawicieli e-sportu. Produkty Focus i Recovery, wchodzące w skład marki 4TheBest, są już w sprzedaży. Oferowane są m.in. na jednej z największych platform gamingowych G2A.

Zaktualizowany harmonogram oferty publicznej akcji Simple Day S.A.:

Harmonogram Oferty Publicznej Nowe terminy
Publikacja Memorandum Informacyjnego 15 listopada 2021 r.
Przyjmowanie deklaracji Inwestorów w ramach procesu budowania księgi popytu na Akcje (book-building) 16 listopada 2021 r. – 7 grudnia 2021 r.
Ustalenie Ceny Akcji 8 grudnia 2021 r.
Rozpoczęcie przyjmowania zapisów na Akcje w ramach Transzy Małych Inwestorów oraz Transzy Dużych Inwestorów 9 grudnia 2021 r.
Zakończenie przyjmowania zapisów na Akcje 16 grudnia 2021 r.
Przekazanie informacji o ostatecznej liczbie Akcji oferowanych w ramach Oferty Publicznej, liczbie Akcji oferowanych w podziale na poszczególne transze 17 grudnia 2021 r.
Dzień przydziału Akcji                        17 grudnia 2021 r.

 

Simple Day S.A. jest spółką wypłacającą dywidendę akcjonariuszom. W 2021 roku, podobnie jak w latach poprzednich, wypłaciła akcjonariuszom 100% wypracowanego zysku netto. Od stycznia do września 2021 firma odnotowała wzrost wyników finansowych. Przychody netto osiągnęły 14 mln zł, zysk netto wyniósł 5 mln zł.  Jednocześnie Spółka prognozuje osiągnięcie ok. 18 mln zł przychodów ze sprzedaży w całym 2021 r., jak również ok. 24 mln zł w 2022 r. Zysk netto Simple Day S.A. prognozuje na poziomie odpowiednio 6,9 mln zł oraz 8,6 mln zł w 2021 r. i 2022 r.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here