Naga MarketsPrawie pięciokrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży w ujęciu rok do roku wypracował w drugim kwartale SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z Grupy PlayWay. Od stycznia do czerwca łączne przychody spółki przekroczyły 3,1 mln zł netto, z czego tylko w drugim kwartale firma wypracowała prawie 1,9 mln zł przychodów.

SimFabric notuje prawie pięciokrotny wzrost przychodów netto ze sprzedaży

Zysk netto w pierwszym półroczu wyniósł 0,13 mln zł, co stanowi ponad 80 proc. więcej wobec wyniku uzyskanego przez spółkę w drugim kwartale 2019 roku. Krokiem milowym w historii rozwoju studia był debiut na rynku NewConnect, który odbył się w kwietniu br.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tym samym miesiącu studio podpisało największy w swojej historii kontrakt z austriackim koncernem Koch Media GmbH opiewający na kwotę około 8 mln zł. Na koniec drugiego kwartału SimFabric zajęło szóstą pozycję pod względem kapitalizacji spośród wszystkich spółek notowanych na tzw. małym rynku warszawskiej Giełdy.

– Z dużą satysfakcją przekazaliśmy dziś inwestorom raport finansowy. Wyniki, które SimFabric osiągnęło w drugim kwartale są dla nas potwierdzeniem, że objęta przez nas strategia jest słuszna, a jej efektem jest dynamiczny wzrost spółki. Przychody netto ze sprzedaży na poziomie 1,9 mln zł są kilkukrotnie wyższe w zestawieniu do tych, które wypracowaliśmy w analogicznym okresie ubiegłego roku. W drugim kwartale zysk netto wyniósł 0,13 mln zł, a w całym półroczu prawie 0,32 mln zł – informuje Julia Leszczyńska, prezes zarządu SimFabric SA

– Warto podkreślić, że zaledwie po trzech miesiącach od debiutu naszej spółki na NewConnect inwestorzy, którzy nam zaufali, mogli liczyć na 25-krotny zwrot zainwestowanych środków. Zgodnie z deklaracją, po przekroczeniu kapitalizacji 100 mln zł, uruchomiliśmy procedurę przejścia na główny parkiet GPW. Podpisanie największego dotychczas kontraktu z koncernem Koch Media GmbH znacząco przyspieszyło ten proces. Umowa pozwoliła nam także uruchomić kolejny filar działalności studia, jakim są projekty mobilne i przyspiesza przygotowanie polityki dywidendowej – dodaje Julia Leszczyńska.

Przedmiotem wspomnianej umowy z Koch Media GmbH jest przeniesienie 50 proc. praw autorskich do dwóch gier SimFabric na biznesowego partnera oraz wydania ich przez koncern na komputery PC oraz konsole Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. W planach jest również przeportowanie gier na konsole nowej generacji PS5 oraz Xbox Series X.

– Warto podkreślić, że jeżeli weźmiemy pod uwagę sumę odliczenia – ujemną kwotę zmiany produktów, wynikającą z rozpoczęcia sprzedaży gier, która zmniejszyła zysk realny o prawie 1,7 mln złotych, to zobaczymy, że realny zysk w drugim kwartale wyniósł prawie 2 mln złotych, co dokładnie w takiej sumie jest odzwierciedlone w stanie środków pieniężnych na koniec drugiego kwartału. Równie istotne jest spojrzenie na przychody brutto ze sprzedaży w drugim kwartale, które bez księgowego odliczenia ujemnej zmiany produktów po sprzedaży gier, wyniosły realnie 3,6 mln zł, a za pierwsze pół roku 4,3 mln zł. To prawie dwa razy tyle co za cały zeszły rok. Jesteśmy dopiero na półmetku 2020 roku, który pod względem wyników finansowych zapowiada się w SimFabric rekordowo – dodał Emil Leszczyński Przewodniczący Rady Nadzorczej.

SimFabric, w drugim kwartalne br. kontynuowała działania związane z realizacją Strategii Zrównoważonego Rozwoju, opierającej się na kilku podstawowych filarach: portowaniu, produkcji gier własnych oraz projektach badawczo-rozwojowych.

Powołanie spółki zależnej, MobileFabric S.A., której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne, stanowi kolejny fundament wspomnianej strategii. Pierwszym projektem w portfolio gier mobilnych nowej firmy będzie Thief Simulator, z portfolio wydawniczego Grupy PlayWay, kolejnym kontynuacja przeboju mobilnego Farm Expert 2021 Mobile.

Piątym filarem Strategii Zrównoważonego Rozwoju jest produkcja gier na urządzenia wirtualnej rzeczywistości – gogle VR. Projekty w tym zakresie będą realizowane w nowo powołanej spółce VRFabric S.A.

– Dzięki konsekwentnej realizacji założeń przyjętych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju, od początku roku odnotowaliśmy wzrost przychodów w spółce na poziomie 163 proc rok do roku. Zakładamy, że przy utrzymaniu takiej dynamiki wzrostu wyniki te z końcem roku będą jeszcze lepsze – mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric S.A.

– Przed nami trzeci i czwarty kwartał, które w branży gier, pod względem zaplanowanych premier i prognozowanych przychodów są z reguły najbardziej obiecujące. W najbliższych miesiącach zamierzamy również skoncentrować się na działalności w obszarze badawczo-rozwojowym. W planach mamy rozpoczęcie projektu Centrum Badawczo-Rozwojowego, na realizację którego złożyliśmy wniosek do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej na łączną sumę 25 mln zł. O szczegółach tych działań będziemy informowali na bieżąco – podsumowuje Emil Leszczyński.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/AUD – zatrzymany pod lokalnym oporem – analiza dla początkujących
Następny artykułTauron blisko lokalnego wsparcia. Słabe wyniki i krótka sprzedaż
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here