Naga MarketsSimFabric: akcje mocno w górę mimo twitterowej wymiany ogniaAkcje SimFabric niespodziewanie drożeją w środę o niemal 15% wybijając ponownie powyżej poziomu 40 zł. Ostatnie 10 sesji przyniosło spadek notowań waloru o 28,14%, w tym poniedziałkowa sesja z 7 września 14,96% i wtorkowa z 8 września o 15,66%. Za silne spadki w poniedziałek i wtorek odpowiada rozpętanie twitterowej wojny przez samą spółkę w odpowiedzi na post blogera z portalu “Bycze Gierki”.

  • O sytuacji związanej z twitterową burzą informowaliśmy już wczoraj
  • SimFabric jest beneficjentem koronawirusowej hossy na gamingu, notowania spółki zyskały od początku roku ponad 290%
  • Jednak ostatni miesiąc przyniósł załamanie kursu o niemal 20%

SimFabric mocno w górę mimo afery

Kurs akcji SimFabric we wtorek zahaczył nawet o poziomy tuż poniżej istotne oporu na 30 zł chwilowo schodząc do 29,80 zł. Tak silne spadki w ostatnich 2 dniach wywołane są aferą, która wybuchła po odpowiedzi SimFabric na post blogera na portalu byczegierki.com obnażający fundamenty spółki.

Te artykuły również Cię zainteresują
SimFabric: akcje mocno w górę mimo twitterowej wymiany ognia
Notowania SimFabric. Źródło: stooq.pl

Twitterowa wojna nie miałaby miejsca, gdyby SimFabric nie zareagował na post groźbami konsekwencji prawnych, o czym poinformował autor wpisu środowisko inwestorskie.

Warto tutaj zaznaczyć, że bloger “Bycze Gierki” nie uważa, aby dokonał pomówienia czy rozpowiadał kłamstwa i twierdzi, że przedstawił fakty. Autor wpisu zwraca uwagę na fakt, że kurs akcji spółki spadał już od ponad miesiąca, i poniedziałkowe oraz wtorkowe spadki są jedynie tego kontynuacją. Ponownie zaznaczył, że akcje tracą na wartości z uwagi na słabe fundamenty. Chodzi m.in. o spory wzrost przychodów ze sprzedaży w II kw. 2020, który prawdopodobnie nie wynikał z premiery nowej gry, a ze sprzedaży praw do gier i zaliczek.

Niestety, spółka nie przewidziała odpowiedzi środowiska inwestorskiego, które na post SimFabric odpowiedziało silnym poparciem wobec blogera. Tomasz Jóźwik, redaktor naczelny Polskiej Agencji Prasowej, nie przebierając w słowach określił Simfabric “dzbanami” robiącymi “śmietnik ze swojego ESPI”.

InnerValue kończy współpracę z SimFabric

Kamil Gemra, reprezentujący spółkę InnerValue zajmującą się prowadzeniem relacji między inwestorami a spółkami, której SimFabric jest klientem, przyznał na Twitterze, że nie był świadomy działań spółki w związku z wyciąganiem konsekwencji prawnych wobec blogera. Zaprzeczył również, aby taka aktywność była rekomendowana.

Sprawy poszły jeszcze dalej, bowiem już we wtorek po południu Kamil Gemra poinformował na Twitterze, że InnerValue nie współpracuje już z SimFabric.

Natomiast redakcja Stockwatch.pl otrzymała wiadomość od SimFabric, w której spółka wyjaśnia dlaczego żąda sprostowania w sprawie postu blogera.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here