Naga MarketsBanknoty dolar nowozelandzki NZDSiła dolara amerykańskiego (USD) utrzymuje się, gdy rynek dostosował się do bardziej jastrzębich wskazówek ze strony Fed. Z drugiej strony silne dane o PKB z Nowej Zelandii nie wsparły dolara NZD. Ekonomiści z ANZ Banku spodziewają się dalszej aprecjacji „greenbacka” w najbliższym czasie, co zapewni możliwość sprzedaży pary walutowej NZD/USD. W nieco dłuższym terminie eksperci z Rabobanku oczekują odbicia w kierunku poziomu 0,73.

Kurs dolara napędzany przez Fed oferuje możliwość sprzedaży NZD/USD – ANZ

Pomimo silnego odczytu PKB w Nowej Zelandii w pierwszym kwartale, kiwi pozostaje pod presją, ponieważ siła USD dominowała cały rynek walutowy. Dolarowi sprzyja rosnące przekonanie, że Fed niedługo wejdzie w fazę ekspansji i ograniczy rosnącą presję inflacyjną. Oczekiwania inflacyjne również spadły w reakcji na zaktualizowane wytyczne Fed, co jest dodatkowym pozytywnym czynnikiem dla dolara.Wzrost USD może być kontynuowany w najbliższym czasie i jest prawdopodobne, że zaplanowani mówcy Fed na przyszły tydzień będą powtarzać bardziej jastrzębi ton. W krótkim okresie wzrosty NZD/USD to okazja do wyprzedaży – napisano w raporcie.

Kurs NZD/USD odbije do 0,73 w horyzoncie trzech miesięcy – Rabobank

Czerwcowe posiedzenie FOMC wywołało gwałtowny wzrost dolara amerykańskiego na całym świecie. Mimo to analitycy Rabobanku wciąż widzą parę NZD/USD na poziomie 0,73 w perspektywie trzech miesięcy.

Do środy konsensus rynkowy wskazywał na umiarkowanie niską wartość indeksu DXY dolara w ciągu najbliższych 2 kwartałów. Jednak czwartkowa aktywność cenowa na USD sugeruje, że obecnie ma miejsce zmiana pozycjonowania – wskazano w raporcie.

W związku z lipcowym posiedzeniem politycznym RBNZ nadal widzimy możliwość umiarkowanego wzrostu kursu NZD/USD i utrzymujemy 3-miesięczną prognozę na poziomie 0,73. Publikacja inflacji CPI w Nowej Zelandii za II kwartał ma nastąpić dopiero 15 lipca, dzień po przeglądzie polityki RBNZ – podsumowano.

Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs NZDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kryptowaluty | asseco notowania | de30 | dolar prognozy | pgnig akcje cena | kurs dolar | cmc markets |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here