Naga MarketsSilny wzrost kursu Action. DM BOŚ wycenia akcje na 20,70 złAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 7 września, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Action od zalecenia „kupuj” i ceny docelowej 20,7 zł. Raport został sporządzony przy kursie 14,6 zł.

„Zatwierdzony harmonogram spłat zobowiązań układowych względem wierzycieli w połączniu z przeformułowaną strategią działania na bardzo dobrze znanym rynku dystrybucji sprzętu IT zapoczątkował nowe otwarcie w spółce. Action zaczął dynamicznie poprawiać swoje wyniki finansowe osiągając ponadprzeciętną rentowność w branży, do której przyczyniła się zmiana modelu biznesowego prowadzonej działalności poprzez ograniczenie sprzedaży do sieci handlowych i telekomów przy jednoczesnym wzroście udziału sprzedaży do resellerów oraz sprzedaży eksportowej” – napisano w raporcie.DM BOŚ oczekuje kontynuacji pozytywnych dla spółki trendów w kolejnych kwartałach. Wyniki mają być wspierane m.in. przez silny popyt na sprzęt IT, zakończoną z powodzeniem restrukturyzację, zwiększone możliwości finansowania biznesu po zakończeniu sanacji i dalszy rozwój marek własnych.

Prognoza na 2021 rok zakłada wypracowanie przez Action 56,2 mln zł zysku netto. W przyszłym roku wynik ma spaść do 43,3 mln zł.

action
Kurs Action z dynamicznym odbiciem od linii trendu. Czas na nowe maksima?

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here