Naga MarketsDynamiczne osłabienie dolara będące pokłosiem odbioru wczorajszych wypowiedzi szefa FED, to główny czynnik, który wpłynął na trendy głównych par walutowych na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Obecnie główne pytanie, które musimy sobie postawić, to czy rzeczywiście będziemy mieli do czynienia ze złagodzeniem jastrzębiej w ostatnim czasie polityki FED ? Na obecnym etapie trudno się na ten temat wypowiadać, choć technika (np. analiza indeksów dolarowych) takiego scenariusza nie wyklucza. Być może takie sygnały (większego osłabienia USD) pojawią się na wykresach głównych par, gdzie obecnie widzimy raczej jakieś symptomy realizacji takiego scenariusza.

EUR/USD

Jeśli chodzi o rynek EUR/USD, to wybicie górą z opisywanego wczoraj klina kończącego wygenerowało bardzo dynamiczny wzrost kursu tej pary, który jak widać na poniższym wykresie doprowadził również do wybicia górą z budującego się od 20 listopada kanału spadkowego.

Wygląda więc na to, że otrzymaliśmy tutaj wstępne sygnały zakończenia budującego się od 20 listopada ruchu korekcyjnego i taka interpretacja będzie dla mnie obowiązująca dopóki takie wybicie nie zostanie zanegowane. Co musiałoby się stać aby takie zanegowanie wystąpiło ? Dla mnie kurs EUR/USD musiałby wrócić poniżej 1.1330, gdzie znajdują się prezentowane niżej, ważne wsparcia.

Z drugiej strony co byłoby potwierdzeniem realizacji scenariusza wzrostowego na tym rynku ? Dla mnie ponowny atak, tym razem co najmniej na 1.1430 po zakończeniu obecnego ruchu korekcyjnego.

GBP/USD

Próbę zanegowania pro spadkowych sygnałów widzieliśmy z kolei na rynku GBP/USD, jednak jeśli spojrzymy na poniższy wykres, to można stwierdzić, iż zakończyła się ona niepowodzeniem.

Tym samym dopóki kurs popularnego „kabla” nie wróci co najmniej w okolice 1.2845 spoglądałbym raczej na niższe poziomy cenowe. Najbliższe , ważne wsparcia znajdują się w okolicach 1.2720-1.2655, a ich geneza została pokazana na powyższym wykresie.

USD/JPY i USD/CAD

Jeśli chodzi o dwie pozostałe, omawiane wczoraj pary dolarowe (USD/JPY, USD/CAD), to po osiągnięciu wskazywanych oporów wykonały one dynamiczny ruch w kierunku południowym ale dopiero najbliższe sesje pokażą czy przerodzi się to w większe spadki.

Jeśli chodzi o USD/JPY, to na danych krótkoterminowych (patrz niżej) obecny ruch w dół ma póki co strukturę korekcyjną. Jeśli zatem w najbliższym czasie wrócimy ponad 113.77, to korektę będzie można uznać za zakończoną.

Z drugiej strony zejście poniżej 113.15 byłoby sygnałem do ruchu w kierunku 112.29, gdzie widzę kolejne, prezentowane na pierwszym z wykresów dotyczących USD/JPY wsparcia.

Jeśli chodzi o krótkoterminowy obraz USD/CAD, to jest on dla mnie pro spadkowy i tak będzie dopóki nie wrócimy wyraźnie ponad 1.3320, gdzie widzę ważne opory.

Dla mnie sygnałem pro spadkowym dla USD/CAD byłby już sam test okolic 1.3258, gdzie znajdują się prezentowane wyżej, najbliższe wsparcia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here