Naga MarketsTydzień zaczynamy ze słabszym dolarem w ślad za lepszymi nastrojami na globalnych rynkach. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Kolejne rządy zapowiadają też stopniowe znoszenie społecznych restrykcji
  • W USA Demokraci są bardziej skłonni do porozumienia z Republikanami ws. pakietu fiskalnego
  • W Europie uwagę zwraca wątek dotyczący Brexitu – porozumienie handlowe jest już prawie gotowe

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs funta i euro zyskują do dolara w nowym tygodniu

Kolejne rządy zapowiadają też stopniowe znoszenie społecznych restrykcji, wyjątkiem są Niemcy, które zapowiedziały wstępnie, że obecne obostrzenia będą obowiązywać także w grudniu.

We Francji lockdown ma być znoszony trzema etapami, pierwszy zacznie się już od 1 grudnia. Z kolei w Wielkiej Brytanii restrykcje mają zostać zniesione 2 grudnia – oznajmił ekspert BOŚ.

W USA Demokraci są podobno bardziej skłonni do porozumienia z Republikanami w Senacie odnośnie pakietu fiskalnego w “okrojonej” wersji forsowanej przez senatorów.

Według doniesień NYT ludzie Joe Bidena widzą rosnące ryzyko dużych problemów gospodarczych na początku przyszłego roku, jeżeli gospodarka nie dostanie żadnego wsparcia – dodał.

W Europie uwagę zwraca wątek dotyczący Brexitu. Według doniesień z obu stron porozumienie handlowe jest już prawie gotowe, a w jego prace osobiście zaangażował się premier Johnson, który nie wyklucza jeszcze rozmów na ten temat z szefową Komisji Europejskiej.

Funt jest dzisiaj najmocniejszą waluta w przestrzeni G-10. Notowania GBPUSD wyraźnie wybiły się ponad ostatni listopadowy szczyt przy 1,3310 – podkreślił.

Po kilkudniowej konsolidacji EURUSD notowania szykują się pod wybicie, które w najbliższych dniach może doprowadzić do naruszenia strefy oporu 1,1900-1,1930.

Na wykresie widać, że respektowana jest linia wzrostowa trendu pociągnięta od dołka z końca września – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here