Naga MarketsKurs funta jest najsilniejszy wśród kursów walut na początku tygodnia. Co ze złotym, dolarem, euro i frankiem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Najsilniejsze są Antypody i funt, których zmiana nie przekracza 0,3 proc., a najsłabsze frank, euro, ale i też chiński juan
  • Grupa 10 republikańskich senatorów wysłała sygnał do prezydenta Bidena, że mogłaby poprzeć niektóre z pandemicznych rozwiązań zawartych w jego pakiecie stymulacyjnym wartym 1,9 bln USD
  • Na uwagę zasługują słowa niemieckiej członek EBC Isabel Schnabel, której zdaniem nie ma ryzyka nadmiernego wzrostu inflacji

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – PMI bez większego znaczenia

Giełdy w Azji zaczęły nowy miesiąc od wzrostów, co tym samym zaważyło na sentymencie na FX – w poniedziałek rano bilans dla dolara jest mieszany, a zmiany niewielkie. Najsilniejsze są Antypody i funt, których zmiana nie przekracza 0,3 proc., a najsłabsze frank, euro, ale i też chiński juan. Wpływ na chińską walutę mogły mieć słabsze odczyty PMI z Chin, utrzymujące się problemy z krótkoterminową płynnością na rynku wymagające kolejnych działań Ludowego Banku Chin, a także kolejne naruszenia przestrzeni powietrznej nad Tajwanem przez chińskie samoloty.

Według odczytów PMI dla przemysłu cofnął się w styczniu do 51,3 pkt, a usługowy zszedł do 52,4 pkt. Poza tzw. rządowymi danymi, słabo wypadły też szacunki Caixin – te dla przemysłu pokazały spadek do 51,5 pkt. Nadal pozostajemy wprawdzie w obszarze ekspansji, ale to za chwilę może zacząć budzić większy niepokój – oświadczył ekspert BOŚ.

Wątkiem wartym uwagi mogą być doniesienia, jakoby grupa 10 republikańskich senatorów wysłała sygnał do prezydenta Bidena, że mogłaby poprzeć niektóre z pandemicznych rozwiązań zawartych w jego pakiecie stymulacyjnym wartym 1,9 bln USD. Dobrze, że strony chcą rozmawiać, pytanie na ile Demokraci wykorzystają fakt, że Partia Republikańska zaczyna się dzielić na różne frakcje.

Dzisiejsze odczyty indeksów PMI dla przemysłu w Europie w zasadzie wpisują się we wcześniejsze szacunki, co nie daje dodatkowego impulsu dla euro. W efekcie EURUSD pozostaje wokół 1,21. Na uwagę zasługują słowa niemieckiej członek EBC Isabel Schnabel, której zdaniem nie ma ryzyka nadmiernego wzrostu inflacji (co jest m.in. odniesieniem się do ostatnich styczniowych danych z Niemiec). Mamy też informacje z Włoch, gdzie partia Italia Viva wyraziła swoje zainteresowanie budową szerokiej koalicji dla nowego rządu, do której nawoływał premier Conte, który zrezygnował kilka dni temu – podsumował.

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro usd | ropa brent notowania | gpw akcje | kursy funta |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here