Naga MarketsCena bitcoina i złota spadła wraz ze wzrostem indeksu dolara amerykańskiego, co doprowadziło analityków do spekulacji, czy silny dolar spowolni tempo wzrostu BTC.

  • Analitycy zastanawiają się jaki wpływ na BTC ma kurs dolara.

Bitcoin a dolar

21 sierpnia cena bitcoina (BTC) spadła o ponad 3 proc. z około 11 880 USD do 11 511 USD. Wtedy też indeks dolara amerykańskiego  zaczął odbijać się po czteromiesięcznym spadku.

Odwrotna korelacja między dolarem a bitcoinem może wskazywać, że osłabiający się dolar częściowo katalizował niedawny wzrost BTC.

Eksperci z Krakena twierdzą, że “za gwałtownym wzrostem [USD] korelacja bitcoina ze zlotem wzmocniła się do rocznego maksimum 0,93. Stało się tak, gdy rynki safe haven rosły w obliczu wzrostu liczby przypadków COVID, zwiększonych wydatków rządowych, słabych zysków przedsiębiorstw, obaw o inflację i słabnącego dolara amerykańskiego”.

Z drugiej strony, gdy dolar zaczyna rosnąć, szanse na fazę konsolidacji bitcoina mogą wzrosnąć.

W ciągu ostatnich 48 godzin, gdy indeks dolara amerykańskiego wzrósł, cena złota również spadła o ponad 3,5 proc. W ostatnich tygodniach złoto zyskiwało zaś – tak jak BTC – na wartości.

BTC nie jest skorelowane z akcjami

W związku z tym Scott Melker, handlowiec z rynku kryptowalut, powiedział, że odwrotna relacja między bitcoinem a dolarem jest bardziej przekonująca niż jego ostatnia korelacja z rynkiem akcji. Zauważył, że “odwrotna relacja bitcoina z dolarem jest o wiele bardziej przekonująca niż idea, że ​​jest on skorelowany z rynkiem akcji”.

Od kwietnia dolar radził sobie gorzej w stosunku do głównych walut rezerwowych, takich jak jen japoński, i analitycy przewidują, że teraz, jeśli uda mu się utrzymać silną dynamikę wzrostową, wpłynie to negatywnie na złoto i BTC.

Dane firmy Skew pokazują, że bitcoina i złoto cechuje ostatnio mocna korelacja. Jeśli ceny BTC i metalu szlachetnego nadal będą się poruszać w tandemie, wzrośnie prawdopodobieństwo, że umacniający się dolar spowoduje spadek kryptowaluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here