Naga MarketsZłoto rozpoczęło tydzień od spadków na fali ponownie silnego dolara, wyższych rentowności obligacji oraz rynków kasowych notujących kolejne maksima. Niedźwiedzie kierujące wykresem złotego kruszcu w zeszłym tygodniu ponownie wywierają presję na rynek. Analitycy UBS w swoim najnowszym komentarzu przyglądają się bliżej cennemu metalowi. 


Zaakceptowanie przez amerykański Senat budżetu na przyszły rok powoduje, że prognozy dotyczące proponowanej przez Donalda Trumpa obniżki podatków pozytywnie wpływają na apetyt na ryzyko. W efekcie obserwujemy wzrosty zarówno na wykresie dolara amerykańskiego jak i krzywej rentowności papierów bezpiecznych.

Potencjalny impuls fiskalny w Stanach negatywnie wpływa na wycenę złota na rynkach. Pozycjonowanie rynkowe na złocie, według ostatniego raportu CFTC wykazało, że wartość długich pozycji netto nadal się kurczy. Nieustająca likwidacja długich pozycji na złocie, choć odbywa się w niemal żółwim tempie skłania dużą część rynku do profilaktycznego zajęcia krótkich pozycji. Miniony tydzień był pierwszym od początku września gdy liczba nowych krótkich pozycji przekroczyła liczbę pozycji długich – zauważa UBS.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Bank przychyla się do niedźwiedziego scenariusza w którym złoto będzie przez kolejne tygodnie zniżkowało. W tym momencie jednak wejście w krótkie pozycje nie jest najlepszym pomysłem biorąc pod uwagę stosunek zysku do ryzyka. Złoto osunęło się już od ostatnich lokalnych szczytów o 6%, umiejscowienie zleceń zabezpieczających tak daleko od aktualnej ceny nas nie zadowala – przekonują analitycy.

W tym tygodniu UBS zamierza trzymać się z boku i nie angażować się w rynek złota. Będziemy bacznie obserwować pozycjonowanie rynkowe i jeśli niedźwiedzi sentyment będzie kontynuowany wówczas rozpatrzymy wejście w krótkie pozycje. Nadal preferowalibyśmy poszukać lokalnego szczytu w celu zmaksymalizowania stosunku zysku do ryzyka – czytamy w komentarzu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VI – wyniki, tabele i rozpiska 5 kolejki spotkań
Następny artykułNastroje biznesowe w Niemczech na historycznych maksimach
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here