Naga MarketsEUR/USD

Wyraźny ruch EUR/USD w dół, którego konsekwencją jest pokonanie ważnych wsparć wskazywanych w poprzednich raportach, to krótki opis zachowania pary EUR/USD z ostatnich kilkunastu godzin.

Ten ruch w dół oddala scenariusz z dużą korektą płaską rozszerzoną budującą się między sierpniem a październikiem br., choć moim zdaniem póki co go jeszcze nie neguje. Takie zanegowanie nastąpiłoby gdyby kluczowa strefa wsparć rozciągająca się między 1.1457 a 1.1432 (patrz powyższy wykres) została pokonana. Z drugiej strony co byłoby sygnałem pro wzrostowym dla omawianej pary ? Dla mnie powrót ponad 1.1560, gdzie znajduje się górne ograniczenie ważnej strefy oporów. W takim przypadku ruch co najmniej do okolic 1.1670 byłby możliwy.

USD/CAD

Odrodzenie kupujących oglądaliśmy z kolei na rynku USD/CAD, gdzie niemal jednym ruchem dotarliśmy do okolic ostatnich maksimów ignorując po drodze wszelkie mniej czy bardziej istotne opory.

Tym samym do gry wrócił scenariusz z kontynuacją wzrostów z kolejnym celem usytuowanym na 1.3125. Na tym poziomie biegnie linia ograniczająca od góry prezentowany wyżej kanał spadkowy. W krótkim terminie oczekiwałbym na tej parze korekty, dla której pierwszych celów szukałbym w strefie 1.3027-1.3006. Z kolei bardzo ważne wsparcia znajdują się między 1.2985 a 1.2965. Ta strefa powinna zostać utrzymana , aby scenariusz z kontynuacją wzrostów mógłby być w tym ruchu kontynuowany.

GBP/USD

W ważnym punkcie znajduje się obecnie rynek GBP/USD. Jesteśmy w zaawansowanej, lokalnej jak można zakładać strukturze korekcyjnej, która poprzedzona była wyraźnym wzrostem.

Jeśli kurs tej pary ma w najbliższym czasie wzrastać, to obecnie z punktu widzenia analizy technicznej jest dobry moment na rozpoczęcie tych wzrostów. Należy sobie jednak zdawać sprawę, że w trakcie toczących się negocjacji dotyczących Brexitu sytuacja na tym rynku może być bardzo dynamiczna. Omawianą parę można moim zdaniem nazwać swego rodzaju „złotem dla zuchwałych”. Z tych wszystkich ponadprzeciętnych ryzyk należy sobie zdawać sprawę. Dla mnie punktem granicznym gdzie obecne cofnięcie przerodzi się w większy spadek są okolice 1.3030. Z drugiej strony techniczne potwierdzenie scenariusza wzrostowego nastąpiłoby w momencie pokonania okolic 1.3245. Znajdują się tam prezentowane na powyższym wykresie opory.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here