Naga Markets


Od ponad miesiąca dolar amerykański jest w silnym trendzie wzrostowym, którego nic nie potrafi powstrzymać. Umacnia się w parze z amerykańskimi obligacjami skarbowymi. Może to być problem dla Wall Street, silny dolar nie tylko spowalnia obecne wzrosty, ale również może być zagrożeniem dla wyników w drugim kwartale.

Od początku kwietnia amerykańska waluta w porównaniu do swoich największych konkurentów wzmocniła się o 3,9%. W tym samym czasie S&P500 radził sobie o 0,3% gorzej, a NASDAQ o 0,4%. Z drugiej strony, w tym samym czasie DJIA wzrósł o 2,5%.

Brak aktywności wzrostowej na giełdach może świadczyć o tym, że silne wyniki z pierwszego kwartału zostały już odzwierciedlone w bieżących cenach. Dodatkowo umocnienie dolara nie sprzyja bykom. Rynki spodziewają się również dalszego podnoszenia stóp procentowych przez FED, co również nie pomaga inwestorom giełdowym.

W zeszłym tygodniu 10-letnie obligacje skarbowe po raz kolejny znalazły się powyżej 3%, obecnie są na najwyższym poziomie od 7 lat. Prowadzi to do dalszego umocnienia dolara. W tym tygodniu FED opublikuje minutki ze spotkania, które miało miejsce w dniach 1-2 maja. Po spotkaniu nie było konferencji prasowej, więc opublikowane oświadczenie będzie najważniejszym wskaźnikiem tego, czy na kolejnym spotkaniu dojdzie do podwyżki stóp.

Indeks dolara rośnie w niebywałym tempie

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here