Naga MarketskanadaDolar kanadyjski (CAD) najprawdopodobniej przedłuży aprecjację w nadchodzącym roku, jeśli kryzys związany ze skutkami pandemii stanie się mniejszą przeszkodą dla wzrostu światowej gospodarki, twierdzą stratedzy walutowi. W ich ocenie wygrana Demokratów w wyborach w USA (tzw. Niebieska Fala) poprawiłaby perspektywy dla kanadyjskiej waluty. Para USD/CAD odnotowuje silne spadki w tym tygodniu osuwając się poniżej poziomu 1,32.

  • CAD umocnił się prawie 11% w stosunku do dolara amerykańskiego
  • Perspektywy dalszej stymulacji fiskalnej zostaną ukształtowane przez wtorkowe wybory w USA
  • Wygrana Demokratów byłaby pozytywna dla ryzykownych aktywów
  • Niepewna perspektywa odrodzenia gospodarczego gdy niektóre kraje, w tym Kanada, ponownie wprowadziły lockdowny

USD/CAD spadnie poniżej 1,30 w przyszlym roku

Monety i banknoty dolara kandyjskiego CADLoonie umocnił się prawie 11% w stosunku do swojego amerykańskiego odpowiednika od marca, ale jego aprecjacja utknęła w martwym punkcie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ponieważ skutki pandemii i opóźnienie amerykańskiego pakietu pomocy ciążyły na nastrojach inwestorów.

Perspektywy dalszej stymulacji fiskalnej zostaną ukształtowane przez wtorkowe wybory w USA tj. wyścig o fotel w Białym Domu między prezydentem Donaldem Trumpem, a jego demokratycznym rywalem Joe Bidenem.

Jeśli wygra Biden, a Demokraci przejmą kontrolę nad Senatem, będziemy bardziej oczekiwać większego pakietu fiskalnego. Taki wynik byłby całkiem pozytywny dla aktywów ryzykownych. Jest to sytuacja, w której dolar (amerykański) powinien osiągać gorsze wyniki, a CAD powinien radzić sobie szczególnie dobrze – napisał Mazen Issa, starszy strateg FX w TD Securities.

Biden jest daleko na czele krajowych sondaży, ale w stanach, w których toczy się bitwa, wyścigi są bardziej zacięte, co będzie miało kluczowe znaczenie dla wyniku wyborów.

Jak wykazał sondaż Reutersa przeprowadzony wśród ponad 30 strategów walutowych oczekuje się, że w ciągu najbliższego roku para USD/CAD spadnie do 1,2938, czyli w okolice tegorocznych minimów.

Kanada jest głównym producentem towarów, w tym ropy, więc jest wysoce wrażliwa na perspektywy światowej gospodarki. Perspektywa odrodzenia stała się bardziej niepewna w ostatnich tygodniach, ponieważ niektóre kraje, w tym Kanada, ponownie wprowadziły lockdowny.

Prognozujemy, że USD/CAD pozostanie na poziomie około 1,33 w ciągu następnych kilku miesięcy z powodu utrzymujących się niepewności związanych z pandemią. Następnie kontekst międzynarodowy powinien ulec poprawie, co faworyzowałoby kilka ryzykowniejszych walut, w tym looniego – napisał Hendrix Vachon, starszy ekonomista w Desjardins.

Dolar kanadyjski umacnia się trzecią sesję z rzędu

Notowania pary walutowej USD/CAD silnie spadają w nowym tygodniu docierając we wtorek do poziomu 1,3150. Tym samym sprzedający zdołali zepchnąć kurs w okolice zeszłotygodniowych minimów. Przebicie dołków z października 1,31 otworzyłoby drogę do psychologicznego poziomu wsparcia 1,30. Z drugiej strony ponowny wzrost powyżej 1,32 umożliwiłby wykreowanie impulsu w kierunku szczytu z października w okolicach 1,34.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here