Naga MarketsEUR/USD

Rynek EUR/USD przetestował na wczorajszej sesji ważne opory prezentowane na poniższym wykresie (pisałem o nich również w raporcie tygodniowym). Zdecydowanie uaktywniło to stronę podażową, która bardzo szybko zepchnęła kurs omawianej pary do ostatnich minimów.

Taka sekwencja zdarzeń potwierdza moim zdaniem scenariusz, wedle którego wkrótce zobaczymy nowe minima na tym rynku, co będzie kontynuacją spadków oglądanych od końca września br.. Pierwsze cele dla takiego ruchu znajdują się w strefie 1.1385-1.1357, a kolejne w okolicach 1.1235. Obydwa z ww. wsparć są tzw. zgęszczeniami wynikającymi z proporcji ostatnich fal. W krótkim terminie (kilka godzin) można oczekiwać na EUR/USD jakiegoś ruchu korekcyjnego. Nie powinien być on moim zdaniem większy aniżeli do okolic 1.150. Poziom obrony dla scenariusza spadkowego znajduje się dla mnie na 1.1555. Ze względu na dość spory potencjał ruchu w dół inwestorzy liczący na dalsze spadki tej pary mogą użyć kierunkowych strategii z Exerii nastawionych na trend spadkowy. Jedna z takich strategii (2.1_EFIX_T_short) uruchomiona na danych 15 min wygenerowała na przestrzeni ostatnich dni sumaryczny zysk w okolicach 90 pipsów. Obecnie jest ona poza rynkiem czekając na sygnały kontynuacji spadków.

USD/JPY

Inwestorzy liczący na dalsze pogarszanie sentymentu na rynkach kapitałowych mogą zainteresować się parą USD/JPY. Wydaje się ona wypełniać wzrostową korektę i wkrótce proces umacniania jena względem dolara może być kontynuowany.

Dla mnie technicznym sygnałem kontynuacji spadków byłoby pokonanie okolic 112.15, gdzie widzę najbliższe, lokalne wsparcia. Jeśli tak się stanie, to z punktu widzenia klasycznej analizy technicznej kolejnym celem dla tego rynku powinny być okolice 111.05. Między innymi biegnie  tam wewnętrzna linia kanału wzrostowego. Przy złożeniu równości dwóch fal w dół celem dla USD/JPY byłoby okolice 109.90.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here