Naga MarketsRynkowe szachy - EurodolarKurs euro spadł od 25 maja br. o ponad 7 centów z 1,2266 USD do 1,1524 USD, co jest najniższym poziomem od drugiej połów lipca 2020 roku. Mimo już tak znacznych spadków, ekonomiści ING oczekują dalszej deprecjacji notowań wspólnej waluty względem dolara amerykańskiego. W ich ocenie, kurs euro może osunąć się bowiem w ciagu kilku miesięcy nawet do 1,13 USD.

Kurs euro spadnie poniżej 1,13 USD

Ekonomiści ING zwracają uwagę, że za ostatni spadek notowań pary EUR/USD odpowiedzialny jest przede wszystkim silny dolar amerykański, który od początku roku osłabił się jedynie w stosunku do dolara kanadyjskiego.W kontekście najbliższej przyszłości dostrzegają oni, że przedstawiony przez amerykańska Rezerwę Federalną układ kropek, tj. Dot Plot przewyższający znacznie oczekiwania rynku w kwestii ewentualnych zmian poziomu stół procentowych w Stanach Zjednoczonych powinen w dalszym ciagu wspierać wzrost kursu dolara, co w konsekwencji może doprowadzić do spadku notowań euro nawet do 1,13 USD w ciągu najbliższych miesięcy.

EURUSD Daily

– Dolar znajduje się obecnie na swoich tegorocznych maksimach i spodziewamy się, że w nadchodzących miesiącach pójdzie jeszcze wyżej. Motorem tej siły jest byczy koktajl obaw o inflację i bardzo jastrzębi zestaw dot plots Fed przedstawiony pod koniec września – wskazali ekonomiści ING dodając, iż oczekują, że Fed ogłosi tapering w listopadzie i rozpocznie go w grudniu br.

Pogląd ten podzielają także ekonomiści Société Générale. Dostrzegają oni jednak, że kurs euro osunął się w ostatnim czasie w okolice technicznego wsparcia w wysokości 1,15 USD. Odrzucenie tej strefy mogłoby więc doprowadzić do powstania niewielkiej korekty wzrostowej w najbliższym czasie. Ich prognozy zakładają, że odbicie to może doprowadzić kurs euro nawet w okolice 1,1750 USD. Strefa ta powinna jednak powstrzymać dalszą aprecjację i zapoczątkować kolejny impuls spadkowy, dla którego realnymi zasięgami będą już z kolei okolice wsparć w wysokości 1,1380 USD oraz 1,1290 USD, gdzie znajduje się także złota proporcja, tj. mierzenie 61,8 proc. zniesienia z marca 2020 r.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

invest
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkp cargo akcje kupno | azoty cena akcji | kurs korony czeskiej prognozy 2021 | biomedlub akcje | kurs jsw | notowania xtb | Dolar kanadyjski kurs | azoty akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs dolara w obliczu ważnych danych środowych, komentuje Marcin Kiepas
Następny artykułBumech: PG Silesia ma umowę sprzedaży węgla za ok. 170 mln zł netto
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here