Naga Markets

Silniejszy akcent spadkowy na Wall Street. Dow Jones ponad 600 pkt niżejSesja handlowa na Wall Street w środę okazała się jedynie oddalać od niedawno utworzonych szczytów, kiedy Rezerwa Federalna ujawniła swoją styczniową Beżową Księgę, szacując “niewielki wzrost w nadchodzących miesiącach”. Inwestorzy spoglądali również na dane, które jak się okazało – były gorsze. Census Bureau ujawnił, że sprzedaż detaliczna w grudniu wypadła poniżej oczekiwań.

  • Dane publikowane na sesję handlową w środę okazały się słabsze
  • Inwestorzy oczekiwali również pokrzepiających słów od przewodniczących Fedu
  • Główne indeksy giełdowe na Wall Street odnotowały spadki
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Mocny akcent spadkowy na Wall Street

W środę główne indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych spadły na zamknięciu po dosyć niestabilnej i początkowo niejednoznacznej sesji. Według banku centralnego USA, który przedstawił Beżową Księgę, decydenci przedstawili, że “generalnie oczekują niewielkiego wzrostu w nadchodzących miesiącach“. Dodatkowo raport wskazywał na to, że aktywność gospodarcza w okręgach była “stosunkowo niezmieniona” w porównaniu z poprzednią aktualizacją.

W styczniowym raporcie Fed podał, że zatrudnienie i ceny sprzedaży wzrosły “w umiarkowanym do umiarkowanego tempie” w większości regionów.

Niektóre dystrykty zauważyły, że dostępność siły roboczej wzrosła, ale firmy nadal zgłaszały trudności w obsadzaniu otwartych stanowisk – sprecyzował Fed, dodając, że “presja płacowa pozostała podwyższona“.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 19.01.2023
Kurs indeksu Dow Jones 19.01.2023

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Tymczasem United States Census Bureau podał, że sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych spadła w grudniu o 1,1% w porównaniu z listopadem. Sprzedaż odnotowała w grudniu 677,1 mld dolarów, czyli mniej niż oczekiwano. W ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna wzrosła w grudniu o 6%. Całkowita sprzedaż w 2022 roku wzrosła o 9,2% w porównaniu do 2021 roku.

Finałem dnia natomiast był silny spadek indeksu Dow Jones Industrial Average, który spadł  w sumie o 1,81% co przekładało się na ponad 600 punktów spadku na zamknięciu. Technologiczny Nasdaq 100 spadł o 1,27%, podczas gdy S&P 500 odnotował najgorszy dzień od 15 grudnia, spadając o 1,56%.

Bossa

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułStrategia PSV: R2 okazuje się godnym przeciwnikiem. DAX cofa – szansa na PK
Następny artykułKurs ropy WTI spada 1,5%. Zapasy wzrosły w USA o 7,6 mln baryłek
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.