Naga MarketsNotowania ropy w czwartek zanotowały silny rajd, wspinając się po zyskach z dwóch poprzednich sesji – wszystko za sprawą spekulacji rynkowych wokół dwóch dużych producentów czarnego złota, którzy ponoć mają zbliżać się do decyzji o cięciu produkcji.


Ropa WTI wzrastała o 1.40USD (4.4%) do poziomu $33.73 na NYME od dołków na $31.74. Ropa brent natomiast o $1.58 (4.8%) do poziomu $34.68. Szczyty sesyjne plasowały się natomiast w okolicach +7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Spadki poniżej 30 dolarów z zeszłego tygodnia zwiększyły szansę, że w końcu będziemy świadkami tego co wydawało się niemożliwe. Ceny przekroczyły „granicę strachu” dla Rosji oraz Arabii Saudyjskiej, które po prostu wystraszyły się ostatnich osunięć” – komentuje Ole Hansen tworzący strategie rynku towarowego dla Saxo Bank.

Informacja, że Rosjanie i Saudyjczycy mogą rozważać zmniejszenie dotychczasowej produkcji była dla rynków wystarczającym sygnał, aby wywołać wzrosty. Rzecznik prasowy Kremla komentował później, że rosyjscy oficjele prowadzą częste rozmowy ze swoimi zagranicznymi partnerami, jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek skoordynowanych działaniach.

Porozumienie byłoby prawdziwą sensacją. Szczególnie, kiedy pod uwagę weźmiemy napięte relacje pomiędzy dwoma państwami jeżeli chodzi o ropę. Rynek jednak coraz poważniej rozważa, czy w końcu udało się osiągnąć długo oczekiwane dno cenowe w przypadku dwóch największych światowych producentów.

Wykres europejskiej ropy brent (H4) od 20 stycznia praktycznie nieprzerwanie pnie się w górę (przy wyraźnym re-teście okolic 30.00):

OILBRNTH4 28.01
Brent H4

Skorzystaj z promocyjnych cen biletów FxCuffs i odbierz szkolenie o wartości 1649zł za darmo!Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Panie Damianie
    mamy po 25.01.2016 he he juz prawie zapomnielismy o taniej ropie.
    ropa wti ma góre 27.9 i tam dojdzie pewnie w piatek tj jutro niestety potem nie ma optymistycznych wiadomosci.dla grających na wzrosty.
    Z pow

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here