Naga MarketsO prowzrostowej sytuacji na PKN Orlen pisaliśmy jeszcze w czerwcu, gdy spółka testowała wsparcie w okolicy poziomu 81 złotych za akcję. Dziś PKN wyceniany jest na niemal 90 PLN, a Dom Maklerski Vestor podnosi wycenę Polskiego Koncernu Paliwowego. 


W momencie tworzenia tego artykułu PKN Orlen zyskuje 3% od otwarcia w poniedziałek, 23 lipca. Spółka po przyznaniu praw do dywidendy zaczęła silnie drożeć, wybijając konsolidację w której znajdowała się od maja tego roku:

Te artykuły również Cię zainteresują
Przed bykami nadal stoi opór w postaci równego poziomu 90 złotych za akcję, jednak analitycy Vestor DM są przekonani, że spółka powraca do wzrostów. W dzisiejszej rekomendacji zaktualizowali oni zarówno swój stosunek do PKN jak i wycenę spółki.

Mimo, że w krótkim terminie trend wyników raczej się nie odwróci, podnosimy naszą rekomendację z Neutralnie do Kupuj z nową ceną docelową PLN104 (vs. PLN117 poprzednio) – informuje Dom Maklerski.

Do dwóch razy sztuka?

Na grupie Zyskowna strona giełdy podzieliłem się swoimi przemyśleniami dotyczącymi sytuacji spółki i w czerwcu poinformowałem o wejściu w długie, lewarowane pozycje na PKN. Wykorzystując certyfikaty Turbo Long z barierą 79,9 (później 77,8) pozostawałem w długich pozycjach przez niemal miesiąc tylko po to… by pozbyć się certyfikatów tuż przed przyznaniem dywidendy.

Wychodząc na zero straciłem szansę na zarobek ponad 70% (na dzień dzisiejszy), a spółka przetestowała pierwszy poziom oporu, a zarazem poziom docelowy wyznaczony jeszcze w czerwcu. Pozytywny obrót sytuacji na PKN Orlen sprawia, że nadal można szukać miejsca na wykresie do zajęcia długich pozycji. Mimo wszystko oczekuję nieco wyższej wyceny niż DM Vestor, a kolejne ważne moim zdaniem opory znajdują się w okolicy 101 oraz 114 złotych.

Co dalej z WIG20?

PKN Orlen jest jedną z najważniejszych spółek Warszawskiego Indeksu Giełdowego dwudziestu największych spółek. Posiadając udział w WIG20 na poziomie niemal 12,9% wzrosty PKN wspierają również wycenę polskiego indeksu. 

Nadal posiadam długie pozycje w certyfikatach Turbo Long 2020 i będę poszukiwał okazji do zwiększenia swojego zaangażowania w WIG20 wykorzystując certyfikaty z wyższą barierą. Poziomem docelowym dla wzrostów pozostają okolice górnego ograniczenia kanału w rejonie 2275 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here