Naga MarketsGrupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Opublikowany raport półroczny informuje o znaczącym wzroście zysku spółki w ujęciu rocznym. Czy to wystarczy do odwrócenia trendu spadkowego na wykresie? 


Skonsolidowany zysk netto Unibepu w pierwszej połowie 2018 roku wyniósł 24,49 mln zł wobec 14,71 mln zł raportowanych przed rokiem. Oznacza to wzrost wskaźnika o 67% w skali roku. Zysk operacyjny w pierwszym półroczu wyniósł 26,43 mln zł (13,59 mln zł rok wcześniej) natomiast przychody ze sprzedaży wzrosły o 21% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosły 814 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Prezes spółki, Leszek Marek Gołąbiecki tłumaczy wyniki Unibepu lepszymi wynikami całego segmentu deweloperskiego. Podkreśla jednak złą sytuację na rynku – Grupa realizuje kontrakty zawarte w latach 2016-2017, które nie zakładały tak wyraźnego wzrostu kosztów ich realizacji. Pragnę dodać, że prowadzimy skuteczne negocjacje z inwestorami odnośnie waloryzacji wynagrodzenia za wykonane usługi, by pokryć straty z tym związane. Dotyczy to głównie generalnego wykonawstwa w kraju, gdzie większość umów podpisaliśmy z prywatnymi inwestorami – komentuje Gołąbiecki. 

Akcje UNI od maja 2017 roku pozostają w długoterminowym trendzie spadkowym tracąc od ówczesnych szczytów ponad 65% lub niemal 10 PLN na akcję. Cena pod koniec sierpnia wybiła dołem konsolidację w rejonie 5,30/6,10 jednak spadki, jakie po tym nastąpiły nie były znaczące. Pierwszym sygnałem zakupu będzie powrót ceny powyżej zaznaczonej strefy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here