Naga MarketsSporo dzieje się na walutach, szczególnie na parach, gdzie występuje dolar nowozelandzki (znacznie dziś zyskujący) i australijski. Jednak nie tylko tam, widać bowiem zmianę trendu krótkoterminowego choćby na głównej parze walutowej czy CHFJPY.


NZDCAD

Jak widać na poniższym wykresie, dolar nowozelandzki wystrzelił w górę w relacji do kanadyjczyka, a zatem można będzie szukać okazji do kupna po korekcie.

CHFJPY

Na parze walutowej CHFJPY trend zmienił się na wzrostowy o czym świadczą dołki i szczyty formujące się na coraz wyższych poziomach na wykresie 4-godzinnym. Potencjalne zakończenie korekty trwającego właśnie impulsu wzrostowego, będzie można wykorzystać do zajęcia pozycji długiej. Osobiście mam od kilku dni longa na tej parze, jednakże wynikał on z kryteriów innej strategii.

EURNZD

Nowy impuls spadkowy po krótkiej konsolidacji pojawił się na EURNZD. W szerszej perspektywie tej parze przyglądałem się w dzisiejszej analizie, gdzie napisałem także o głównej przyczynie umocnienia NZD. Korektę wspomnianego impulsu,  a konkretnie jej zakończenie będzie można wykorzystać do zajmowania pozycji krótkich.

AUDNZD

Jak widać na wykresie AUDNZD, mocniejszą walutą jest obecnie dolar nowozelandzki, którego umocnienie poskutkowało wyznaczeniem nowych minimów. Można tu będzie rozglądać się za okazjami na dołączenie do panującego momentum.

invest

AUDCAD

O tej parze wspominałem we wczorajszym przeglądzie. Sytuacja jest tu podobna do omawianej wyżej pary NZDCAD i taka sama jest też strategia.

NZDUSD

Umacnianie NZD i osłabienie greenbacka nie może skutkować niczym innym jak tylko dynamicznym wzrostem na NZDUSD. Pozostaje czekać na korektę.

EURUSD

Na głównej parze walutowej utworzyła się sekwencja wyższy dołek – wyższy szczyt wskazująca na zmianę trendu krótkoterminowego. Traderzy mogą rozglądać się za okazjami zakupowymi po korekcie.

AUDUSD

Podobnie jak na NZDUSD.

NZDJPY

Już po raz ostatni, silny dolar nowozelandzki vs. słaby jen. Jak widać poniżej, momentum kieruje notowania na północ, a zatem w przypadku potencjalnej korekty tylko w tym kierunku szukał będę okazji transakcyjnych.

Na koniec chciałbym zaprosić czytelników Comparic na darmowy webinar pt. “Najlepsze setupy Price Action”, który odbędzie się jutro (8 listopada) o 20:00. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisać się możesz pod tym linkiem >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here