Naga MarketsSilne reakcje indeksów na doniesienia dotyczące szczepionkiPierwszą sesję nowego tygodnia zdominowała i zelektryzowała przedpołudniowa informacja amerykańskiego koncernu Pfizer, który poinformował o zakończeniu 3 fazy testów szczepionki, która uzyskuje skuteczność na poziomie 90%.

Dobre nastroje zapanowały również na GPW. FW20 rozpoczyna sesję na plusie

Euforia przetoczyła się przez rynki akcji, w tym silnie zareagował DAX, co również ucieszyło inwestorów na GPW. Notowania FW20 rozpoczęły sesję na plusie 1,53% z poziomu 1725. Do godz. 10 podaż zdołała domknąć poranną lukę popytową, a dalsze godziny handlu ponownie należały do byków. Notowania FW20 ustanowiły dzienne maksimum na 1808, a zamknięcie wypadło na poziomie 1770 (+4,18%), przy dziennym wolumenie obrotów rosnącym o 2/3 do prawie 55 tys. sztuk.

Te artykuły również Cię zainteresują

Technicznie notowania FW20 pokonały kolejny opór na 1753, co otwiera drogę (i wczoraj wskazało zapędy popytu) do strefy oporowej 1857-1887 (letnie maksima odbicia). Jako, że nastroje mogą być w najbliższych dniach mocno rozchwiane, to na myśl przychodzą dwa wsparcia – przełamany wczoraj (i relatywnie bliski) poziom 1753 oraz wyraźnie niższy pułap 1652.

Jutro w Polsce obchodzimy Święto Niepodległości więc dzisiejsza sesja musi inwestorom wystarczyć za dwie – chyba, że gracze na FW20 nadrobią zaległości za rynkami zewnętrznymi w czwartek.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Tomasz Kolarz

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here