Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuDzisiaj mieliśmy kompletny odwrót ostatniej sytuacji na rynku giełdowym w Polsce. Przez dłuższy okres inwestorzy bali się tego, co może przynieść decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE dla polskich banków. Dzisiaj mamy jednak poprawę nastrojów lub przynajmniej realizację zysków z pozycji krótkich na polskich bankach. Ostatnia sesja w miesiącu kończy się wyśmienicie na polskim rynku, ale miesiąc należał do jednych z najgorszych w ostatnich latach.


Dzisiaj widać było powiew optymizmu na globalnych rynkach akcyjnych oraz przede wszystkim w Polsce. Pomimo tego, że Donald Trump odwołał swoją wizytę w Polsce, nie wpłynęło to w żadnym stopniu na nastroje inwestorów na polskim rynku akcji. Wręcz przeciwnie, obserwowaliśmy ogromne wzrosty na naszym rynku. Zdecydowany prym wiodły dzisiaj banki, które odrabiały straty po wyprzedaży z ostatnich tygodni. Z drugiej strony najlepiej zachowywały się dzisiaj akcje spółki Lotos. Bardzo mocno zyskały również akcje CD Projekt dzięki bardzo dobrym wynikom finansowym za poprzedni kwartał. Akcje spółki zyskały dzisiaj prawie 2% przebijając poziom 250 zł. Co ważniejsze, wszystkie akcje wchodzące dzisiaj w skład indeksu WIG20 zyskiwały powyżej 1,0%. Sam indeks WIG20 zyskał dzisiaj 3,19%, natomiast szeroki indeks WIG wzrósł o 2,65%.

Na europejskich akcjach również widać było dzisiaj lekką falę optymizmu, choć wzrosty zaczęły się już wcześniej w tym tygodniu. Pomagać może też bardzo słabe euro, które w stosunku do dolara jest najtańsze od maja 2017 roku, przebijając poziom 1,1000. W przypadku europejskich akcji pojawiają się coraz mocniejsze spekulacje na temat cięć stóp procentowych czy wznowienia programu QE. Zdecydowanie gorzej radził sobie dzisiaj rynek amerykański. W większości główne indeksy znalazły się dzisiaj pod presją. Jedynie Dow Jones Industrial Avergae utrzymywał się nieznacznie powyżej wczorajszego zamknięcia. Słaba postawa amerykańskich inwestorów może wynikać z opublikowanych dzisiaj danych, które przedstawiły spadek indeksu zaufania konsumentów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here