Naga MarketsZgodnie z raportem Biura Cenzusowego, pozwolenia na budowę oraz rozpoczęte budowy domów w Stanach Zjednoczonych za październik plasowały się powyżej oczekiwań analityków oraz wyników wrześniowych. Na dolarze amerykańskim nie obserwowano jednak większej zmienności.


Prawie sześcioprocentowy wzrost building permits

Pozwolenia na budowę (ang. building permits) plasowały się w październiku na poziomie 1,297 mln co oznacza wzrost o 5,9% wobec wrześniowych 1,225 mln. Pozytywną dynamikę zauważano również w zakresie rozpoczętych budów domów – wskaźniki podsumowano poniżej:

Źródło: pl.tradingview.com

Zestawienie graficzne dostępne w pełnym raporcie Biura Cenzusowego (link):

Źródło: Biuro Cenzusowe

USD niewzruszony

Analizując reakcję dolara amerykańskiego na tak naprawdę jedyne istotne dane w trakcie piątkowej sesji, to była ona wręcz niezauważalna. GBP/USD osuwał się o kilka pispów testując dzisiejsze minima, na pozostałych głównych parach również bez mocniejszej aprecjacji popularnego greenbacka.

USD/CAD H1

Najsilniej reagował USD/CAD – pomocne okazały się tutaj jednak dane z Kanady publikowane w tym samym momencie (14:30 naszego czasu). Cena Loonie wybiła co prawda nowe maksima sesyjne, jednak do pokonania krótkoterminowej strefy oporu nadal trochę jej brakuje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here