Naga Markets1000px-Citi.svgNieco później niż zwykle, ale również i w tym tygodniu Citi prezentuje najważniejsze wydarzenia makroekonomiczne które mogą mieć wpływ na waluty grupy G10. Informacje przedstawione w telegraficznym skrócie pozwalają szybko zorientować się w bieżącej sytuacji rynkowej.


EUR

Kulminacyjnym punktem tego tygodnia będzie czwartkowa decyzja EBC w sprawie bieżącej polityki monetarnej strefy euro. Analitycy Citi nie przewidują dodatkowych ruchów w celu dalszego luzowania sytuacji w Europie, przez co EUR nie powinno być obiektem wzmożonej podaży. Pytaniem na które warto znaleźć odpowiedź jest wobec której waluty postrzeganej za ryzykowną EUR wzrośnie.

USD

Wczorajsze święto w Stanach uzależniło ruchy USD od pozostałego sentymentu inwestorów. Po dzisiejszych danych z Chin, zaskakująco dobrze przyjętych przez inwestorów z regionu, USD ma szansę na nieco większe wzrosty wobec typowych bezpiecznych przystani rynku walutowego.

USD aprecjonuje wobec JPY na fali ostatnich danych z chińskiej gospodarki.
USD aprecjonuje wobec JPY na fali ostatnich danych z chińskiej gospodarki.

GBP

Wtorkowe dane (19 stycznia) dotyczące inflacji pozytywnie zaskoczyły europejskich inwestorów, którzy jeszcze przed rozpoczęciem się sesji w Londynie ochoczo kupowali GBP. Korekcyjne wzrosty mogą potrwać nieco dłużej, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak głęboko ostatnimi czasy spadł brytyjski funt. Dalsze ruchy GBP uzależnione są od rynkowego sentymentu.

Sprawdź ofertę edukacyjną brokera XM, lub załóż darmowy rachunek z bonusem 30 USD.

JPY

Komentarze Haruhiko Kurody oraz ostatnie wyniki ankiet przeprowadzanych wśród japońskich przedsiębiorców wciąż pokazują pozytywne nastawienie wobec kierunku w którym podąża gospodarka Japonii. Citi nadal określa się jako kupujący JPY.

AUD

Niewiele ważnych dla inwestorów publikacji w tym tygodniu sprawia, że AUD w dużej części zależne jest zarówno od bieżącego sentymentu rynkowego jak i wiadomości z gospodarek powiązanych z Australią. Analitycy Citi podejrzewają, że australijski dolar może być w grupie największych beneficjentów postępującego zwrotu inwestorów w apetycie na ryzyko. AUDUSDH1

CHF

W tym momencie CHF wciąż wykazuje korelację z walutami bezpiecznymi jednak jest ona ograniczona. Obecna polityka SNB sprawia, że wartość CHF jest szczególnie wrażliwa na procesy normalizacyjne pozostałych banków centralnych.

NOK i SEK

Brak jakichkolwiek danych makroekonomicznych zaplanowanych na ten weekend powoduje, że zarówno NOK jak i SEK będą uzależnione od obecnego już na rynku sentymentu. Ostatnie minutki Riksbanku wskazują, że dalsza interwencja Banku jest możliwa, przez co Citi preferuje krótkie pozycje na NOKSEK.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here