Naga MarketsKostki z napisem DAXNotowania niemieckiego indeksu DAX 40 spadają w środę przed południem o ponad 330 punktów, powiększając tym samym zasięg trwającej od połowy sierpnia br. deprecjacji do ponad 1210 punktów. Oznacza to, że kurs najpopularniejszego niemieckiego indeksu osunął się w ciągu niespełna dwóch miesięcy o ponad 7,5 proc. Tak znaczna deprecjacją sprawiła, iż znalazł się on najniżej od marca br.

RGR na DAX 40

Ekonomiści Domu Maklerskiego X-Trade Brokers dostrzegają, że pomimo wczorajszego pozytywnego zamknięcia sesji na WallStreet, nastroje uległy pogorszeniu w godzinach nocnych, a sesja europejska rozpoczęła się w negatywnych nastrojach.Fakt ten sprawił, że główne indeksy giełdowe ze Starego Kontynentu otworzyły się wyraźnie poniżej wczorajszych poziomów zamknięcia, a w pierwszej godzinie handlu dominują sprzedający.

Jednym z największych przegranych środowego poranka jest niemiecki indeks giełdowy DAX 40, który przed południem traci ponad 2 proc. Zdaniem ekspertów XTB, potencjalnym zasięgiem dla jego dalszej deprecjacji mogą okazać się nawet okolice 14 tysięcy punktów.

DAX 40 – daily

– Patrząc technicznie na wykres DE30 na interwale D1, doszło do pokonania linii szyi szerokiego układu RGR, co zgodnie z założeniami klasycznej analizy technicznej może świadczyć o zmianie trendu w krótkim terminie. Modelowy zasięg dla tego typu formacji wypada dopiero w rejonach 14 tys. pkt. – wskazali ekonomiści XTB w porannej analizie.

Ekonomiści zwracają także uwagę, iż wraz ze wzrostem rentownościami i obawami o inflację w obliczu kryzysu energetycznego i problemów z łańcuchem dostaw, spadają także kontrakty na amerykańskie indeksy giełdowe.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

invest

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea akcje prognozy | gpw enea | cena akcji ten square games | euro jen | ciech notowania | dzisiejszy kurs euro | akcje pgnig | benefit akcje opinie |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKurs euro powraca nad 4,60 zł. EUR/PLN na łasce RPP
Następny artykułKursy walut NBP. Dolar i frank w górę, złoty i funt tracą w środę, 6 października 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here