Naga MarketsNa parze GBP/CHF pojawiła się formacja odwrócenia. W pierwszej kolejności należy spojrzeć na wykres tygodniowy, aby wyznaczyć miejsca wsparć i oporów. Poziom 1.2500 jak widać jest bardzo mocnym oporem, od którego po raz kolejny obserwujemy odbicie. Kluczowym punktem wsparcia jest poziom 1.2000, który może stanowić dla wszystkich krótkich transakcji cel.

Kierunek spadkowy potwierdza analiza Price Action z ostatnich dni.  Pomiędzy poziomem 1,2450 i 1250 widzimy duże cienie z góry, świadczące o przewadze podaży nad popytem. Na sesji wczorajszej (11.07,2017) rynek zrobił klasyczny WASHOUT – wyrzucenie słabych graczy z rynku, którzy już pod koniec ubiegłego tygodnia mogli wchodzić w transakcje krótkie widząc na wykresie świece PIN BAR. Dodatkowo świeca dzienna zamyka się w okolicy swojego dziennego LOW. Taki układ potwierdza przewagę podaży i każde umocnienie funta może być okazją do zajęcia krótkiej pozycji.

Wykres dzienny GBP/CHF

Analiza wolumenowa pokazuje jak przebiegała w czasie cała dystrybucja na GBP/CHF. Słabnące momentum wzrostowe pokazują kolejne fale oznaczone 1429, 370, 202. Na sesji 5 lipca powstał jeszcze PIN BAR, który mógł być zachętą do długich pozycji jednak kolejna sesja tworzy największą falę wyprzedażową w całym układzie bocznym – 925. To potwierdza siłę sprzedających. Wczorajsza fala wzrostowa wybijająca nowe HIGH nie była zrobiona na wysokim wolumenie – było to typowe dla rynku pozamykanie stopów i zmylenie części uczestników rynku. Formacja WASHOUT – jest podstawą procesu dystrybucyjnego, będącej częścią naszego kursu z analizy wolumenowej. Zaraz po wybiciu zleceń STOP wolumen skumulowany potwierdza wysoki udział sprzedających, na drugiej co do wielkość fali wyprzedażowej 599. Sygnał wejścia w pozycję krótką może pojawić się w strefie pomiędzy 1.2400/1.2450. Aby otworzyć zlecenie sprzedaży krótkiej powinien pojawić się klasyczny układ dystrybucyjny (interwał H1/M15) lub typowa formacja Price Action.

Wykres 4h GBP/CHF Wolumen Skumulowany

Sprawdź również ostatnią analizę surowców zamieszczoną na kanale YOUTUBE – Analiza techniczna złota, srebra i ropy – relacja liveConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here