Naga Markets

Silna sesja na Wall Street. Powell napędza rynki we wzrostachW środę inwestorzy oczekiwali przede wszystkim na wypowiedzi przewodniczącego Rezerwy Federalnej, Jerome Powella, aby określić czego można spodziewać się podczas kolejnego spotkania banku centralnego. Wypowiedzi Powella odebrane zostały pozytywnie, kiedy polityk podkreślał, że Fed “nadmiernie zaostrzył” dotychczas stopy. Konsekwencją tego były silne wzrosty na Wall Street.

  • Dane gospodarcze oraz wypowiedzi przewodniczącego Rezerwy Federalnej były kluczowe w środę
  • W ich następstwie amerykański rynek wygenerował silne wzrosty
  • Inwestorzy spodziewają się zatem zwolnienia tempa podwyżek
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Dow Jones ponad 700 pkt. wyżej

Główne indeksy na Wall Street zamknęły się w środę wyraźnie wyżej, a sam indeks Dow Jones był w stanie wygenerować ponad 700 punktów wzrostu dochodząc tym samym do najwyższych poziomów od kwietnia. Tego dnia inwestorzy trawili wypowiedzi przewodniczącego Rezerwy Federalnej Jerome Powella. Podczas nich również Powell zasygnalizował, że bank centralny może zacząć zwalniać tempo podwyżek stóp procentowych od grudnia i podkreślił, że nie chciałby, aby Fed “nadmiernie zaostrzył” stopy.

Czas na moderowanie tempa podwyżek stóp może nadejść już na grudniowym posiedzeniu. – powiedział Powel.

Prawdopodobne jest, że przywrócenie stabilności cen będzie wymagało utrzymania polityki na restrykcyjnym poziomie przez jakiś czas. – dodał przewodniczący Rezerwy Federalnej.

wykres Kurs indeksu Dow Jones 01.12.2022
Kurs indeksu Dow Jones 01.12.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty futures:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Warto również dodać, że Powell wspomniał, iż historycznie przedwczesne luzowanie polityki było mocno odradzane. Ban będzie utrzymywać kurs, dopóki zadanie to nie zostanie wykonane – podsumował.

Finałem dnia był zatem silny wzrost indeksów. Dow Jones wzrósł mocnym akcentem ponad 2,15% co przełożyło się na około 730 punktów wzrostu. Silniejszy od niego okazał się indeks S&P 500, który to wzrósł o 3,08%. We wzrostach przewodził jednak technologiczny Nasdaq 100, który wzrósł o 4,58%. Najsilniejszymi spółkami sesji okazał się być Microsoft, którego akcje wzrosły o 6,16%, Workday, którego akcje wzrosły o 17,17% oraz Estee Lauder, kóry zyskał 9,70%.

Bossa

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułStrategia PSV: DAX osiąga zakres R2. Siła indeksu wskazuje na dalsze podejścia
Następny artykułAkcje Salesforce ponad 6% niżej. Przychody spółki rosną o 14% w II kw.
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.