Naga MarketsOd dwóch dni notowania franka szwajcarskiego silnie tracą, szczególnie wobec dolara amerykańskiego oraz euro. Nic nie wskazuje jednak na to, że za deprecjacją stoi Szwajcarski Bank Narodowy (SNB), który w przeszłości wielokrotnie dopuszczał się interwencji na otwartym rynku.


EUR/CHF testuje szczyty z 2016 roku

Prawie 170 pipsów wzrostów w trakcie dwóch sesji, to naprawdę bardzo dobry wynik. W tym roku frank szwajcarski traci wobec euro już 550 pipsów, testując jedne z najwyższych poziomów od czasu porzucenia przez Szwajcarów sztywnego kursu pary walutowej na wysokości 1.20.

Od strony technicznej środowa sesja przebiła jak na razie maksima z maja 2016 na 1.1128 oraz ze stycznia 2016 na 1.1164, przed bykami cały czas opór tuż pod 1.1200 gdzie notowania znajdowały się ostatni raz 17 miesięcy temu:

EUR/CHF D1

W tym miejscu warto przyjąć kilka scenariuszy. Jak na razie opór 1.1164 utrzymuje cenę w ryzach, 1.1128 może przejąć jednak funkcję nowego wsparcia i stanowić bazę do silniejszych odbić w trakcie kolejnych sesji. Z drugiej strony notowania bardzo mocno oddaliły się od średniej ruchomej 33SMA – nie można więc odrzucić możliwości silniejszej korekty.

Sprawdź ofertę pierwszego polskiego brokera ECN i rozpocznij handel na parach walutowych, surowcach oraz indeksach.

Zawieraj transakcje przy niskim spreadzie i skorzystaj z szybkiej realizacji zleceń oferowanej przez platformę Alior Trader.

USD/CHF odbija od dwuletnich minimów

Dolar do franka również rysuje kolejną biała świecę z rzędu – tutaj nie mamy jednak do czynienia z nowymi wielomiesięcznymi szczytami, a dołkami. Poziom 0.9438 „zahaczony” w tym miesiącu ostatni raz testowany był w sierpniu 2015 roku.

USD próbuje korygować część strat z ostatnich miesięcy, powracając między innymi nad minima czerwcowe 0.9551. Kolejny istotny poziom opory rysuje się na wysokości 0.9650, gdzie przebiega również 33SMA:

USD/CHF D1

Warto zauważyć, że w długim terminie ostatnie wzrosty nie mają większego znaczenia. Pamiętając o silnej korelacji na linii USD/CHF – EUR/USD można założyć, że aprecjacja w tym tygodniu wynika raczej z lepszej kondycji greenbacka wobec wspólnej waluty.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here