Naga MarketsBitcoiny o wartości ponad 3 miliardów dolarów przejęte przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ), należące do Silk Road, są prawdopodobnie powiązane z byłym agentem amerykańskich Secret Service – Shaunem Bridgesem.

  • Media informują, że BTC przejęte z Silk Road mogą być powiązane z z byłym agentem amerykańskich Secret Service – Shaunem Bridgesem.
  • Obecnie przebywa on w więzieniu. Ma wyjść na wolność w tym roku.

Silk Road, bitcoiny i agent Secret Service

Według doniesień Fortune, 69370 bitcoinów przejętych z Silk Road przez organy ścigania może być  też powiązanie z Carlem Markiem Force IV, byłym urzędnikiem z Drug Enforcement Administration (DEA). Obaj agenci uczestniczyli w dochodzeniach związanych z nieistniejącym już rynkiem w Darknecie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż raportu nie można traktować jako prawnego potwierdzenia relacji Bridgesa z zajętymi BTC, Fortune zwraca też uwagę, że niektóre wskazówki w oświadczeniu Departamentu Sprawiedliwości rzucają na to trochę światło.

Individual X (czyli domniemany agent służb) był w stanie włamać się na Silk Road i uzyskać nieautoryzowany i nielegalny dostęp do Silk Road, a tym samym ukraść nielegalną kryptowalutę – napisano.

Warto zauważyć, że wspominany agent U.S. Secret Service został skazany za wykorzystanie danych uwierzytelniających informatora w sprawie Silk Road w celu kradzieży BTC od sprzedawców. W 2015 roku otrzymał wyrok 71 miesięcy więzienia.

Agent służb w więzieniu

Następnie Bridges odbył dodatkowy dwuletni wyrok w 2017 roku po przyznaniu się do zarzutów prania pieniędzy. Oczekuje się, że będzie wolnym człowiekiem w listopadzie 2021 r. Nadal przebywa w więzieniu federalnym w Nashville.

Obecnie portfel „Individual X” zawiera różne kryptowaluty – oprócz BTC chodzi o takie coiny jak bitcoin cash (BCH), bitcoin gold (BTG) i bitcoin sv (BSV).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: s&p500 notowania | stooq eur pln | cena bitcoina wykres | s p 500 | kursy funta | euro online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here