Naga Marketsbarry silbert
Barry Silbert, prezes Digital Courrency Group

Zdaniem prezesa i założyciela branżowego giganta, tysiące kryptowalut, które pojawiły się w przeciągu ostatnich lat ostatecznie okaże się bezwartościowe. Barry Silbert jednocześnie dodaje, że Bitcoin utrzyma swoją dominującą pozycję i ostatecznie będzie w stanie zastąpić złoto.


Wartość większości cyfrowych aktywów spadnie do zera, Bitcoin pozostanie królem

Silbert, który na co dzień nadzoruje działalności przedsiębiorstw Digital Currency Group i Grayscale Investments przyznał w wywiadzie dla CNBC, że oprócz Bitcoina większość niegdyś popularnych kryptowalut ostatecznie straci na wartości i skończy w okolicach zera: „Nie wierzę w zdecydowaną większość cyfrowych tokenów, są bezwartościowe. Praktycznie każdy projekt ICO był jedynie próbą zgromadzenia kapitału, bez rzeczywistego zastosowania emitowanych tokenów. W efekcie praktycznie wszystkie z nich zostaną wyeliminowane”.

Wspomniana przez Silbert eliminacja już się rozpoczęła. Amerykańska komisja nadzoru SEC już w zeszłym roku utrudniła amerykańskim firmom startowanie nowych projektów ICO wymagając od nich najpierw uzyskania odpowiednich autoryzacji. W ocenie organu większość ICO jest nielegalna, a w obliczu nowych przepisów firmy szukają sposobu na zdobycie finansowania poza granicami kraju. W styczniu 2019 roku w ramach ICO zgromadzono niemal $300 milionów – jest to spora suma, jednak dziesięciokrotnie mniejsza niż jeszcze rok temu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Król Bitcoin zostanie cyfrowym złotem

Negatywnie nastawiony do altcoinów SIlbert utrzymuje jednak swoje bycze nastawienie do Bitcoina. Jego zdaniem inwestorzy instytucjonalni nadal wykazują duże zaintersowanie: „Moim zdaniem Bitcoin wygrał wyścig o zostanie cyfrowym złotem”. O ile dla tradycyjnych rynków to właśnie cenny kruszec jest najbezpieczniejszą formą przechowywania wartości, to młode pokolenie już tak na niego nie patrzy. Miellenialsi szukają innych form zabezpieczenia kapitału i spora część z nich niewątpliwie postawi na Bitcoina. W grze znajduje się około $30 miliardów.

Niezwykle zbliżoną opinię do Barry’ego Silberta prezentował w środę inny kryptowalutowy byk, Mike Novogratz reprezentują bank inwestycyjny Galaxy Digital. Jak wynika z jego wypowiedzi, Bitcoin ma ogromną szansę na stanie się cyfrowym złotem. Z jego wypowiedzi wynika, że żaden ze 118 pierwiastków nie powinien być traktowany w sposób wyjątkowy, jak ma to miejsce w przypadku złota – lepszą alternatywą jest BTC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here