Naga MarketsKurs dolara (USD) spadnie pod koniec września przez siłę Wall StreetNiewykluczone, że najsłabszy kwartał dolara amerykańskiego (USD) od dekady może się jeszcze pogłębić. Indeks dolara (DXY) spadł w tym kwartale o ponad 4% i jest na dobrej drodze do największej deprecjacji od 2010 r., gdy amerykańska gospodarka wykazuje oznaki ożywienia po załamaniu wywołanym pandemią. Ta bardziej optymistyczna narracja pomogła wzmocnić 7-procentowy wzrost indeksu S&P 500, który zawstydza wzrosty akcji od Japonii przez strefę euro po Kanadę – nie wspominając o stratach na rynkach akcji w Wielkiej Brytanii i Australii.

  • Menedżerowie dostosowują stan portfeli inwestycyjnym przed końcem każdego miesiąca, kwartału lub roku
  • Fundusze pod koniec kwartału mogą sprzedawać dolary i kupować waluty związane z nierentownymi rynkami akcji, takie jak funt brytyjski czy dolar australijski

Indeks dolara spada w III kw. w najsilniejszym tempie od dekady

Jednak lepsze wyniki w Stanach Zjednoczonych mogą skłonić globalnych zarządzających pieniędzmi do zmiany wagi swoich portfeli w celu utrzymania odpowiedniego poziomu ryzyka. Ten proces – często przeprowadzany pod koniec miesiąca, kwartału lub końca roku – zwykle obejmuje sprzedaż aktywów osiągających lepsze wyniki i zakup tych, które są opóźnione w celu przywrócenia balansu.

Amerykańskie akcje osiągają lepsze wyniki od swoich rówieśników w trzecim kwartale, źródło: bloomberg

W nadchodzących dniach może to doprowadzić do tego, że fundusze będą sprzedawać dolary i kupować waluty związane z nierentownymi rynkami akcji, takie jak funt brytyjski czy dolar australijski.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że fundusze hedgingowe posiadały długie pozycje na „Aussiem” na najwyższym poziomie od marca 2018 w tygodniu do 15 września, zgodnie z danymi zebranymi przez Commodity Futures Trading Commission.

Indeks dolara spada w III kw. w najsilniejszym tempie od dekady

Indeks dolara w defensywie po odbiciu we wrześniu

Notowania indeksu dolara (DXY) wzrosły we wrześniu z poziomu 91,75 do 93,24. Jednak w ostatnim tygodniu kurs konsolidował wokół poziomu 93,0, choć w miniony czwartek podjęto próbę ataku na wrześniowe maksimum. W nowym tygodniu indeks charakteryzuje się niską zmiennością pozostając na poziomie 93,0. Najbliższym poziomem wsparcia pozostaje wrześniowy dołek, który tworzy konfluencję ze wzrostową linią trendu w okolicach 92,0. Z drugiej strony dopiero przebicie wrześniowego szczytu otworzyłoby drogę do oporu 94,65.

Plus500
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview
Kurs indeksu dolara na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here