Naga Markets

W ostatnich tygodniach wiele napisano o nadchodzących zmianach w kierownictwie i polityce Banku Japonii (BoJ). Zdaniem ekonomistów z Commerzbanku, jeśli chodzi o działania BoJ, wymagana jest duża cierpliwość. Jen japoński (JPY) powinien się umocnić w stosunku do dolara, podkreślają stratedzy z BNP Paribas. Kurs USD/JPY nieznacznie spada w środę poniżej 135,00.

Bank Japonii: Cierpliwości w kwestii ewentualnego zwrotu w polityce pieniężnej – Commerzbank

Ze względu na wysoką jak na japońskie standardy inflację – w styczniu wyniosła ona 4% przy stopie bazowej na poziomie 3% z tendencją wzrostową – rynek będzie bardzo uważnie przyglądał się wypowiedziom nowego szefa Kazuo Uedy. Może to prowadzić do nieregularnych ruchów na kursie jena.Dopiero decyzja BoJ z początku marca, jeszcze pod rządami Kurody, może stanowić pierwszą wskazówkę co do tego, jak rozwinie się polityka pieniężna, jeśli szef banku naprawdę utoruje drogę swojemu następcy poprzez poszerzenie przedziału rentowności.

W przeciwnym razie zdaniem ekspertów będziemy musieli cierpliwie czekać do końca kwietnia, kiedy Ueda poprowadzi swoje pierwsze spotkanie. A nawet wtedy jest raczej mało prawdopodobne, aby Ueda od razu wywrócił do góry nogami wszystko w polityce pieniężnej.


Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w kontrakty FUTURES

Sprawdź ofertę Interactive Brokers

Pod tym względem prawdopodobnie będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość wobec BoJ, jeśli chodzi o możliwy zwrot w polityce pieniężnej – napisano w raporcie.

AVA Trade

Kurs JPY: Jen powinien się umocnić w stosunku do dolara – BNP Paribas

Ekonomiści z BNP Paribas omawiają perspektywy USD w stosunku do EUR i JPY.

Spodziewamy się, że dolar nieco się osłabi w stosunku do euro. Wycena USD jest droga, pozycjonowanie na rynku jest bardzo długie (long), a różnica w długoterminowych stopach procentowych powinna się zmniejszać – wskazano w raporcie.

Jen już znacznie osłabił się w stosunku do dolara, odzwierciedlając zwiększoną rozbieżność polityki między Fed, a BoJ. Spodziewamy się, że w najbliższym czasie USD/JPY pozostanie wokół obecnych poziomów. W 2023 r. jen powinien się umocnić w stosunku do dolara, biorąc pod uwagę, że stopa funduszy federalnych powinna była osiągnąć poziom końcowy – podkreślono.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułS&P 500 zmierza w kierunku 3000 pkt. Znajdujemy się w “strefie śmierci”, twierdzi Morgan Stanley
Następny artykułZłota era S&P 500 dobiegła końca. To nie czas na kupowanie dołków
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.