Naga MarketsJapoński jen JPYAnalitycy MUFG Bank prognozują dalszy spadek pary EUR/JPY. Mają pomysł na zawarcie krótkiej transakcji na poziomie 125,70 z celem na 123,00 i stop-lossem na poziomie 127,30. Z kolei eksperci z Danske Banku oczekują spadku pary USD/JPY w rejon psychologicznego poziomu 100,00.

  • Euro było jedną z najlepiej radzących sobie walut w zeszłym roku. Styczeń wydaje się być jednym z najgorszych miesięcy w roku kalendarzowym
  • Jen może skorzystać na odwróceniu sentymentu do euro na początku tego roku. JPY miał jeden z najgorszych wyników w grudniu
  • Nadpodaż na rynku ropy pozostaje istotnym czynnikiem, który ogranicza ryzyko wzrostu cen ropy, a tym samym ryzyko spadku jena

Kurs EUR/JPY: krótkoterminowa korekta w dół – MUFG

Po osiągnięciu dziennego maksimum blisko 127,50 7 stycznia, para EUR/JPY gwałtownie spadła. Było to częścią szerokiej korekty na euro po tym, jak była to jedna z najlepiej radzących sobie walut w zeszłym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nadal widzimy możliwość dalszej wyprzedaży EUR w najbliższej perspektywie – napisano w raporcie.

W grę wchodzą również czynniki sezonowe. Styczeń wydaje się być jednym z najgorszych miesięcy w roku kalendarzowym dla euro i często następuje po dobrych wynikach w grudniu. Niedawny wzrost ryzyka politycznego w Europie mógłby również wspierać krótkoterminową korektę dla euro.

Spotkanie EBC ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Nie spodziewamy się dalszego poluzowania polityki po grudniowych działaniach. EBC będzie jednak zadowolony, że euro przynajmniej nieco straciło od ostatniego czasu, chociaż utrzymuje się na wysokich poziomach, co pozostaje problemem – dodano.

Jen może skorzystać na odwróceniu sentymentu do euro na początku tego roku. JPY miał jeden z najgorszych wyników w grudniu. Nie spodziewamy się istotnego osłabienia JPY po spotkaniu politycznym BoJ w przyszłym tygodniu – podkreślono.

Kurs EURJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURJPY na interwale dziennym, tradingview

Kurs USD/JPY: japoński jen pozostanie silny – Danske Bank

Analitycy z Danske Banku podtrzymują swoje oczekiwania co do dalszego umocnienia jena japońskiego. Prognozują kurs USD/JPY na poziomie 103,00 za miesiąc, 102,00 za 3 miesiące i 100,00 za 12 miesięcy.

W ocenie ekspertów aby zbliżyć się do 110 JPY, potrzebowalibyśmy istotnej zmiany stóp nominalnych w USA i/lub światowych cen surowców. Nadpodaż na rynku ropy pozostaje jednak istotnym czynnikiem, który ogranicza ryzyko wzrostu cen ropy, a tym samym ryzyko spadku jena (Japonia jest importerem netto).

Obecnie nie oczekujemy, aby 10-letnie obligacje w USA wzrosły znacznie powyżej 1% – podkreślono w raporcie.

Zmiany w globalnej awersji do ryzyka, surowcach i krajowej reakcji fiskalnej powodują, że kurs USD/JPY miał problemy w zachowaniem jednolitego trendu. W szczególności nominalne stopy procentowe w USA pozostały w dużej mierze niezmienione w obliczu rosnących oczekiwań inflacyjnych i konsolidacji cen ropy.

Z kolei JPY został pozostawiony „czynnikowi azjatyckiemu” i spadkowi realnych stóp procentowych, co było negatywne dla dolara. Czynniki te są zatem ujemne dla USD, a dodatnie dla JPY. Ostatnio rosnące realne kursy doprowadziły do ​​wzrostu kursu USD/JPY ze 103 do 104 – wskazano.

Podtrzymujemy nasze oczekiwania co do dalszego wzrostu JPY. Ta siła nie wynika z negatywnego nastawienia do globalnego nastawienia do ryzyka, ale raczej z tego, że spodziewamy się, iż lepsze wyniki Azji pomogą sile JPY w stosunku do USD. Zatem kluczowym ryzykiem dla naszego scenariusza staje się szok, który doprowadziłby do utworzenia stromej krzywej dochodowości w USA i/lub podniósł ceny ropy naftowej do 60 dolarów za baryłkę dla Brenta. Podsumowując, widzimy również niewielkie ryzyko wzrostu kursu dla EUR/JPY – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here