Naga MarketsJapoński jen JPYAnalitycy walutowi Societe Generale (SocGen) zauważają spadek apetytu na ryzyko i nadal oczekują, że w przypadku kontynuacji tej tendencji, na rynkach finansowych może pojawić się silne wsparcie dla jena jena japońskiego doprowadzając do spadku notowań EUR/JPY, USD/JPY oraz GBP/JPY.

USD/JPY przewartościowane na podstawie rentowności

– Obawy, że wirus Covid będzie trudniejszy do pokonania uderzyły w ryzykowne waluty, nawet gdy rentowności obligacji spadają. Jeśli jen nie może błyszczeć teraz, to kiedy może? – zastanawiają się analitycy SocGen.Opierając się na realnych rentownościach między USA a Japonią, dostrzegają oni potencjał do „gwałtownego spadku” kursu dolara do jena (USD/JPY) aż w okolice 105,0, co byłoby najniższym poziomem od lutego br.

USDJPY Daily

Bank już teraz ma zastrzeżenia co do tego jak długo siła dolara może być utrzymana biorąc pod uwagę różnice inflacyjne.

– Zmagam się z ideą, że Stany Zjednoczone mają rosnącą walutę i większą inflację niż wszyscy inni przez bardzo długi czas – dostrzega Kit Juckes z Socgen.

W tym kontekście Socgen spogląda również na poziom realnych rentowności USA. Patrząc na ostatnie 12 miesięcy, USD/JPY handluje znacznie wyżej niż wskazywałby na to odpowiedni poziom biorąc pod uwagę poziom realnych rentowności.

Fakt ten sprawia, że istnieje potencjał do dalszych wzrostów jena, zwłaszcza w stosunku do dolara amerykańskiego i euro. W ocenie ekspertów wspólna waluta może stracić względem jena nawet bardziej niż dolar.

Kit Juckes rozważa dwa możliwe scenariusze. Jedna z możliwości zakłada, że wyprzedaż i spadek rentowności amerykańskich obligacji są sygnałem, że cykl bazowy osiągnął już swój szczyt, a możliwości podwyżek stóp przez Fed są ograniczone, gdyż gospodarka jest uzależniona od ogromnego wsparcia fiskalnego.

invest

Bardziej łagodna możliwość zakłada z kolei, że jest to tylko „letnia burza” spowodowana brakiem płynności i że zaufanie szybko powróci.

W jego ocenie, pomysł, że spadek rentowności obligacji to w 90% czyszczenie pozycji, pasuje do tego, jak wpływa na inne rynki: małe chwianie się akcji, korekta towarów, odwrócenie na notowaniach najpopularniejszych par walutowych.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony islandzkiej do złotówki | kurs pgnig | s&p 500 wykres | cdr notowania | złotówka kurs | biomed kurs | btc news | co to blik |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułRusza sezon wyników za II kwartał. Faworyci z GPW zdaniem DM BOŚ
Następny artykułKurs euro spadnie najniżej od lipca 2020 r. – prognozuje Danske Bank
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here