Naga Markets

banknoty euro i dolarEuro kontynuuje przecenę po chwilowej sile na początku nowego roku. Tymczasem w pierwszej połowie 2022 r. wzrost wartości dolara amerykańskiego (USD) będzie kontynuowany, uważają analitycy z Rabobanku. Utrzymują 6-miesięczną prognozę dla kursu pary walutowej EUR/USD na poziomie 1,10. We wtorek kurs kontynuuje spadek w okolice 1,1270.

Kurs EUR/USD: wzrost wartości dolara w pierwszej połowie 2022 r. – Rabobank

Oceniając perspektywy dla dolara pozostajemy byczo nastawieni, przynajmniej do końca pierwszego półrocza – napisano w raporcie Rabobanku.Oprócz korzystnych różnic w stopach procentowych, dolar może być beneficjentem napływów do „bezpiecznej przystani” w nadchodzących tygodniach związanych z napływem informacji o możliwej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Zwyżkowy scenariusz dolara nie jest pozbawiony ryzyka, szczególnie w ostatnich miesiącach 2022 roku – dodano.

Jednocześnie biorąc pod uwagę, że rynek jest ustawiony pro-spadkowo względem euro, ponowne skupienie się na perspektywach zmiany kierunku polityki EBC na bardziej jastrzębią może wywołać ruch w górę EUR/USD, podkreślają eksperci.

Spodziewamy się, że kurs EUR/USD może przenieść się w okolice 1,10 w okolicach połowy roku. Widzimy jednak ryzyko, że USD może mieć trudności z utrzymaniem tych zysków w drugiej połowie 2022 r. i zobaczymy powrót do obszaru 1,12 w ujęciu 12-miesięcznym – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here