Naga MarketsJerome Powell
Jerome Powell, prezes FED

Jerome Powell przygotowuje się do Jackson Hole podczas którego inwestorzy powinni dowiedzieć się, czy Rezerwa Federalna (Fed) jest gotowa do zredukowania części płynności – lub przynajmniej zaprzestania jej zwiększania. Z apetytem na ryzyko, który może mieć trudności z odbudową, dolar powinien pozostać wspierany w obliczu Jackson Hole, podczas gdy waluty procykliczne mogą zanotować trudniejszy okres. Indeks dolara (DXY) spada w poniedziałek z lokalnego szczytu oscylując powyżej poziomu 93,0.

Kurs dolara (USD) na szczytach. Powell przygotowuje się do Jackson Hole

Dolar zyskuje na wartości w ostatnim czasie dzięki połączonym siłom Fed zmierzającym w kierunku zwężenia i ponownej ocenie słabszych perspektyw globalnego wzrostu. Rezerwa Federalna będzie w centrum uwagi w tym tygodniu, ponieważ Fed Kansas City organizuje sympozjum Jackson Hole w czwartek i piątek.Większość ekspertów spodziewa się, że Fed rzuci światło na swoją decyzję o zmniejszeniu stymulacji, która może zostać ogłoszona już we wrześniu i rozpocząć się w październiku. W centrum uwagi będzie również długość cyklu zwężania, a kilku członków FOMC zaleca szybszy cykl zacieśniania przez Fed niż ostatnio w 2014 roku.

W ocenie ekspertów dolar pozostanie wspierany w związku z wydarzeniem w Jackson Hole. Kalendarz danych makro z USA zawiera w tym tygodniu sierpniowy odczyt PMI, lipcowe dane o sprzedaży domów, rewizje PKB za II kwartał oraz konsumpcję za II kwartał, które powinny zostać przyćmione przez wydarzenie w Jackson Hole.

Trend szerokiego dolara będzie również determinowany przez globalne środowisko ryzyka. O ile Chiny nie ogłoszą jakiejś inicjatywy politycznej, która może wesprzeć lokalne rynki akcji, wyraźne słabe wyniki rynków Azji Północnej będą wywierać presję na globalne rynki wschodzące podbijając cenę dolara.

fpmarkets
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here