Naga MarketsNie ma wystarczających powodów, aby zmienić cel na koniec tego roku dla pary EUR/USD na poziomie 1,17, zdaniem analityków Rabobanku. Eksperci wskazują, że w nadchodzących miesiącach dolar amerykański może nie tylko pozostać na czele G10, ale także istnieje możliwość osłabienia euro, co powinno spotęgować spadki „edka” do końca roku. Kurs EUR/USD spada czwartą sesję z rzędu osuwając się poniżej 1,18.

Kurs euro (EUR/USD): cel na koniec roku pozostaje na poziomie 1,17 – Rabobank

W ocenie ekspertów za silniejszym tonem dolara kryje się wyraźny element bezpiecznej przystani. Świadczy o tym fakt, że jen japoński jest jedyną walutą G10, która w ujęciu dziennym przewyższała siłę dolara.Nie tylko istnieje potencjał, aby dolar utrzymał się na pierwszym miejscu w nadchodzących miesiącach, ale istnieje możliwość osłabienia euro – napisał w raporcie.

Oczekuje się, że EBC wzmocni swoje gołębie ustawienia polityki na spotkaniu politycznym w tym tygodniu w czwartek.

Utrzymujemy nasz długo utrzymywany cel na koniec roku na poziomie 1,17 dla EUR/USD – dodano.

Chociaż analitycy spodziewali się mocniejszego dolara tego lata, przy realnych rentownościach w USA po cofnięciu ruchu wywołanego po czerwcowym posiedzeniu FOMC, nie dostrzegają jeszcze wystarczających powodów, aby zmienić ich cel 1,17 na EUR/USD.

Możliwe jest, że impuls do kolejnej fali spadkowej na EUR/USD może pochodzić ze strony wspólnej waluty – podkreślił.

Przez większość bieżącego roku siła dolara zdominowała kurs EUR/USD. W tym tygodniu jednak posiedzenie Rady EBC zapowiada się na najważniejsze zaplanowane wydarzenie rynkowe. Poza tym Niemcy stoją przed kluczowymi wyborami we wrześniu, a w przyszłym roku Francuzi również pójdą do urn. To wszystko może wywołać dodatkowe zawirowania na wspólnej walucie.

Kurs euro (EUR/USD) ponownie celuje w poziomy bliskie 1,17 – SocGen

Kurs EUR/USD znajduje się powyżej 15-tygodniowego minimum 1,1764, ale nastawienie pozostaje negatywne, gdy kupujący dołki próbują utrzymać parę powyżej 1,18. Kolejne wsparcie widoczne jest na poziomie 1,1745, donoszą ekonomiści z Societe Generale.

EUR/USD testuje wielomiesięczną linię trendu wzrostowego (1.1770), jednak sygnały odbicia nadal nie są widoczne. Ostatni szczyt na poziomie 1,1900 powinien ograniczyć impulsy wzrostowe. Następne potencjalne wsparcie to 1,1745 i marcowe minimum 1,1700 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here