Naga MarketsBiorąc pod uwagę niepewność co do perspektyw fiskalnych USA, wycofywanie się z akomodacji monetarnej przez Fed, niepewność polityczną w UE, gwałtownie rosnące ceny surowców i tektoniczną zmianę orientacji politycznej Chin, ceny energii powinny gwałtownie wzrosnąć w nadchodzącym kwartale, uważają eksperci z Saxo Banku. W ich ocenie dolar amerykański może uprzykrzyć życie niedźwiedziom w IV kwartale 2021 r., zanim powróci do spadków. Indeks dolara (DXY) konsoliduje we wtorek w okolicach tegorocznych maksimów 94,30.

Kurs dolara: Ostatni kwartał pokazał, że USD jest walutą trudną do osłabienia

Skala reakcji na czerwcowe posiedzenie FOMC znacząco wstrząsnęła dolarem, a niektóre z oczekiwanych ruchów na „greenbacku” mogą okazać się znacznie przyspieszone, w zależności od tego czy Fed zaskoczy jastrzębim posiedzeniem w listopadzie.Zdaniem ekspertów z Saxo Banku w IV kwartale dolar amerykański może nie kontynuować dotychczasowego schematu, który w tym roku obserwowaliśmy – silny w I kwartale, słaby w II kwartale, silny w III kwartale itd.  Zadowalające warunki płynności i nastrojów w III kwartale nie wywołały osłabienia dolara amerykańskiego, mimo bardzo gołębiego Fed po czerwcowym FOMC.

Jeśli niemal idealne warunki dla słabości dolara amerykańskiego były niewystarczające, aby zbić „greenbacka” w ostatnim kwartale, skromny powrót do równowagi może przyczynić się do wzrostu jego wartości – dodano.

W III kw. szczyt gołębiego sentymentu na USD w stosunku do reszty świata nadszedł wraz z przemówieniem prezesa Fed Powella pod koniec sierpnia w Jackson Hole, który stanowczo bronił wiary Fedu, że inflacja okaże się przejściowa i że potrzebny będzie dalszy postęp w zatrudnieniu, zanim bank centralny nawet rozważy podniesienie stóp.

Przechodząc do czwartego kwartału, spodziewamy się, że rynek inaczej odczyta Fed, ponieważ Powell i spółka będą kontynuować zmiany w kierunku wycofania bodźców, co zostało delikatnie określone na czerwcowym posiedzeniu FOMC – podkreślono.

Według raportu płace powinny odnotować znaczne wzrosty w wyniku rosnącego popytu na pracę i wakatów na rekordowo wysokim poziomie, z wygaśnięciem pandemicznych świadczeń pracowniczych, które dla milionów Amerykanów zostały wstrzymane na początku września.

Przyszły rok może pokazać, że Fed nie jest w stanie tak naprawdę ograniczyć zakupów, a perspektywy gospodarcze w USA będą tracić na znaczeniu już pod koniec tego roku. W międzyczasie czynniki jednorazowe, takie jak wzrost rentowności papierów skarbowych po uchwaleniu limitu zadłużenia, w połączeniu ze zmniejszoną płynnością ze względu na zacieśnianie Fed i większą zmiennością rynków aktywów, mogą nieco utrudnić ścieżkę dla niedźwiedzi dolarowych.

invest

Jednak w kwartale możemy doświadczyć, jak dolar ustanawia poważne cykliczne maksimum, ustawiając się na słaby rok 2022 i kolejne lata – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji lotos | selvita akcje kupno | pko akcje opinie | cdr akcje kupno | ropa wti | notowania giełdowe lotos | pge akcje kupno |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here