Naga Markets

Signum Digital uzyskał pozwolenie na oferowanie tokenów bezpieczeństwa w HongkonguSignum Digital, wspólne przedsięwzięcie Coinstreet i Somerley ogłosiło, że otrzymało pozwolenie od Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Futures (SFC) w Hongkongu dla swojej oferty tokenów bezpieczeństwa (STO) i platformy subskrypcyjnej.

Hongkong coraz mocniej wspiera kryptowaluty i technologię blockchain

Tokeny bezpieczeństwa to nowa kategoria cyfrowych aktywów zbudowanych na technologii blockchain reprezentujących własność aktywów materialnych, takich jak prywatne akcje, nieruchomości, sztuka czy przedmioty kolekcjonerskie.Poprzez powiązanie z aktywami świata rzeczywistego, tokeny mogą obniżyć ryzyko dla potencjalnych inwestorów, ułatwić procesy badawcze oraz zapewnić podstawę dla wartości rynkowej możliwości inwestycyjnych.

Signum Digital twierdzi, że po otrzymaniu ostatecznego zezwolenia od SFC w Hongkongu, będzie zarządzać platformą STO przy użyciu marki “CS-Pro”. Ta platforma ma być pionierskim osiągnięciem w Hongkongu, według Signum.

W zeszłym miesiącu SFC w Hongkongu opublikowała wstępne przepisy dotyczące platform handlu cyfrowymi aktywami i wezwała społeczeństwo do przekazania swoich uwag. W ramach nadchodzącego systemu licencjonowania, który ma się rozpocząć w czerwcu, SFC upoważniła giełdy cyfrowych walut do złożenia wniosków o licencje, które pozwoliłyby codziennym inwestorom handlować określonymi tokenami o wysokiej kapitalizacji.

Hongkong proponuje nowe inicjatywy dla miejskiego sektora kryptowalut i aktywów cyfrowych od zeszłego roku, kiedy to zaprosił firmy zainteresowane świadczeniem usług STO do składania swoich propozycji.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

AVA Trade

Giełda kryptowalut Huobi Global ogłosiła również w zeszłym miesiącu, że ubiega się o licencję na działalność w Hongkongu, prawdopodobnie przenosząc swoją siedzibę z Singapuru do specjalnego regionu administracyjnego.

Warto również dodać, że niedawno Hongkong wykazał duże zainteresowanie w staniu się hubem kryptowalutowym, inwestując znaczny kapitał we wspieranie potencjału technologii takich jak Web3. W lutym po raz pierwszy przeprowadził pierwszą w historii sprzedaż tokenizowanych zielonych obligacji.

W połowie grudnia 2022 roku Hongkong uruchomił swoje pierwsze dwa fundusze giełdowe dla kontraktów terminowych na kryptowaluty, które zebrały ponad 70 milionów dolarów przed swoim debiutem.

Wydarzenie to nastąpiło wkrótce po tym, jak prezes hongkońskiego SFC ogłosił w październiku, że Hongkong jest skłonny odróżnić swoje podejście do regulacji kryptowalut od chińskiego zakazu kryptowalutowego wprowadzonego w 2021 roku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułNoctiluca ma umowę ze spółką grupy TCL Technology, w obszarze drukowanych ekranów OLED
Następny artykułNa krawędzi nowego kryzysu – czy upadek SVB wywoła efekt domina?
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.