Naga MarketsNiemiecki koncern ma za sobą bardzo udany okres, co zostało potwierdzone bardzo dobrymi wynikami finansowymi. Siemens pokonał oczekiwania rynku, a także przebił swoje własne prognozy, które wcześniej były dwukrotnie podwyższane. Co więcej, inwestorzy doceniają strategię ekspansji spółki.


Simens zarobił w minionym kwartale 1,2 mld euro, czyli o 18% więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku. Ponadto podskoczyły przychody o 3% r/r do poziomu 22 mld euro. W przypadku tej spółki inwestorzy również bacznie śledzą zyski z działalności przemysłowej, które pozostały na mniej więcej niezmienionym poziomie 2,45 mld euro, podczas gdy konsensus celował w kwotę 2.41 mld euro.

Rynek pozytywnie zareagował na zapowiedź wyodrębnienia z koncernu oddziału zajmującego się opieką zdrowotną. Ponadto spółka ogłosiła w poniedziałek, że przejmuje amerykańską firmę Mentor Graphics Corp za 4,5 mld dolarów. Transakcja ma pozwolić Siemensowi na poprawę swojej pozycji w branży elektronicznej, a także poszerzenie obecności na amerykańskim rynku.

Nastroje wśród domów maklerskich są dosyć ostrożne, co do dalszych perspektyw dla Siemensa. Na 33 rekomendacje, 16 to “kupuj”, tyle samo “trzymaj” oraz 1 to “sprzedaj”. Średnia cena docelowa prognoz to 114.35 euro, co daje około 5% potencjału do dalszego wzrostu w stosunki do bieżącej wyceny rynkowej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

y-c-umd8h4chovhzafk1_1479203674265_sieNotowania Siemensa wspięły się ponad swoje maksima na poziomie 108.5 euro sprzed kryzysu finansowego z 2008 roku i coraz bliżej im szczytów z początku poprzedniej dekady, które wypadają przy 123 euro. Na interwale W1 wyrysowała się formacja podwójnego dna, której docelowy zasięg wypada przy 118.90 euro. Jest to jak na razie scenariusz bazowy. W przypadku przejęcia inicjatywy przez podaż ważny z kolei będzie test wsparcia przy poziomie 99 euro.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here