Naga Markets
Siemens chwali się wynikami. Przychody spółki rosną 18% r/r
Źródło: siemens.com

W porannych godzinach czwartkowej sesji handlowej inwestorzy mogli zapoznać się z raportem finansowym niemieckiego giganta, spółki Siemens AG. Według raportu za III kw. 2022 roku firma osiągnęła wzrost przychodów na poziomie +18% rok do roku. Tymczasem akcje spółki odbijają od wrześniowego dołka już blisko 30 proc.

  • Spółka Siemens AG publikuje raport za III kw. 2022 roku
  • Według niego również przychody spółki rosną o 18% r/r
  • Firma odnotowała zysk netto w wysokości 2,9 mld euro,
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Siemens broni wyników

Dzięki pełnym portfelom zamówień, grupa technologiczna Siemens jest pewna siebie w nowym roku biznesowym, pomimo trudnego otoczenia gospodarczego – tak wynika z przedstawionego w czwartek rano raportu spółki Siemens AG. Spółka ogłosiła, że jej przychody w czwartym kwartale roku fiskalnego 2022 wzrosły o 18% w ujęciu rocznym i wyniosły 20,6 mld euro.

Czytając raport widzimy, że firma odnotowała zysk netto w wysokości 2,9 mld euro, a rozwodniony zysk na akcję (EPS) wyniósł 3,39 euro na akcję. Zamówienia w czwartym kwartale wzrosły o 14% w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, osiągając 21,8 mld euro.

wykres Kurs akcji Siemens AG 17.11.2022
Kurs akcji Siemens AG 17.11.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

Według dalszych rokowań zespołu sprzedaż w roku 2022/23 (stan na koniec września) powinna wzrosnąć o sześć do dziewięciu procent w ujęciu porównywalnym – poinformowała w czwartek spółka w Monachium. Nie obejmuje to efektów walutowych i zmian w portfelu. Siemens spodziewa się dwucyfrowych stóp wzrostu w biznesie cyfryzacji.

Idąc dalej, oczekuje się, że zysk na akcję przed uwzględnieniem niektórych efektów ceny zakupu wzrośnie do 8,70-9,20 euro, z 5,47 euro w ubiegłym roku. W minionym roku fiskalnym Siemens zanotował spadek zysków z powodu odpisów na udziały w Siemens Energy oraz opłat z rosyjskiego biznesu. Po opodatkowaniu pozostało 4,4 mld euro, po 6,7 mld euro w poprzednim roku. Natomiast wynik przedsiębiorstw przemysłowych osiągnął rekordową wartość 10,3 mld euro. Tym samym również Siemens po raz kolejny osiągnął dobry wynik na koniec roku.

Autor poleca również:

XTB

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAmerykańskie rynki cofały w środę. Nasdaq 100 stracił 1,45%
Następny artykułInwestorzy masowo wycofują swoje Bitcoiny z giełd kryptowalut
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here