Naga MarketsSpółka Ciech notowana w indeksie mWIG40, a obecna na warszawskim parkiecie od lutego 2005 roku osiągnęła w piątek swoje 7-letnie maksimum kursu akcji. Spółka jest w mocnym trendzie wzrostowym od dołka z 2011 roku, w którym to okresie nie odnotowała znaczących korekt. Co stanowi ryzyko dla nowych inwestorów.

Poziom, do którego w piątek zbliżyła się wartość akcji spółki to górne ograniczenie kanału wzrostowego, w którym walor porusza się od dwóch lat. Obecnie wspomniany poziom to okolice 62,5zł czyli brakuje 1,6zł w stosunku do ceny poniedziałkowego otwarcia. Spółka jest niewątpliwie warta zainteresowania i świetnie radzi sobie pomimo słabości całej polskiej giełdy. Kluczowym momentem dla wartości akcji zapewne będą informacje o dywidendzie. Wstępnie w maju Zarząd rekomendował Walnemu Zgromadzeniu wypłatę dywidendy bez określania jej wartości. Zysk spółki za rok 2014 wyniósł 92,1 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa Chemiczna Ciech znajduje się w pierwszej pięćdziesiątce największych polskich przedsiębiorstw i jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego.


2015-07-13_analiza_CIECH_D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here