Naga MarketsFirma Chow Tai Fook Jewellery Group z siedzibą w Hongkongu zacznie korzystać z platformy Blockchain do rejestracji diamentów.


Chow Tai Fook ma podobno umieścić niektóre ze swoich diamentów na platformie Blockchain opracowanej przez startup Everledger i zabezpieczonej przez IBM Blockchain Platform. Krok ten w założeniach ma umożliwić klientom sklepu detalicznego sprawdzenie pochodzenia i autentyczności kamieni sprzedawanych w punktach marki T Mark przy użyciu specjalnej aplikacji.

Śledź diamenty przez sieć

T Mark to inicjatywa rozpoczęta przez firmę w sierpniu zeszłego roku. W ramach działań kamieniom szlachetnym przypisuje się szereg numerów seryjnych, aby ich historia transakcji mogła być łatwiejsza do sprawdzenia.

Obecnie firma podobno zarejestrowała już 3000 diamentów w sieci T Mark, które są dostępne w czterech sklepach. W planach jest poszerzenie programu do 10 000 kamieni i 10 sklepów. Kent Wong, dyrektor zarządzający grupy detalistów, podkreślił znaczenie pomysłu:

“Ta inicjatywa nie tylko ułatwia konsumentom wygodne i wydajne zarządzanie swoimi zasobami, ale jest także długoterminową i nieocenioną inwestycją, która wzbogaca wiedzę klientów o ich diamentach”.

Rynek diamentów a Blockchain

Chow Tai Fook analizuje praktyki innych światowych liderów w branży jubilerskiej, którzy zastosowali już technologię Blockchain do śledzenia swoich produktów. Globalny gigant diamentowy De Beers ogłosił w maju, że śledził 100 wartościowych diamentów z kopalni do sprzedawcy detalicznego, korzystając z platformy Tracr opartej na sieci bloków.

W kwietniu główni producenci i dostawcy przemysłu złotniczego i diamentowego nawiązali współpracę z IBM w celu opracowania sieci Blockchain do śledzenia gotowych biżuterii. Inicjatywa TrustChain została zaprojektowana w celu śledzenia i uwierzytelniania diamentów i metali szlachetnych od ich miejsca pochodzenia do ich lokalizacji detalicznej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here